Формула 1 та команди підписали угоду до 2025 року

Автор: Роман Галімон | 19 Сер, 2020
Старт Ф1

Команди Формули 1 підписали «Договір Згоди», яким колективи гарантують свою присутність у Ф1 до 2025 року.

Офіційний сайт Формули 1 оголосив про укладання Договору Згоди з усіма діючими командами чемпіонату на 2021-2025 роки. Підписи під договором були поставлені до 18 серпня, коли й був встановлений крайній термін погодження.
Новий Договір Згоди викликав ряд суперечок, зокрема, через новий розподіл доходів, покликаний виправити фінансову нерівність між командами та забезпечити меншим колективам більший дохід за той, що вони отримують зараз.

Проте деякі команди все ж намагалися «вибити» для себе найкращі умови. Зокрема, Mercedes просила більших виплат за всій внесок останніми роками в імідж Ф1, але врешті-решт підписала угоду.

Однак, за припущеннями, «срібні стріли» отримали для себе окремий пункт, за яким команда зможе залишити чемпіонат після 2021 року без штрафних санкцій.

Нагадаємо, саме у 2022 році набере чинності новий технічний регламент, й концерн Daimler поки не хоче інвестувати в програму Ф1 додаткові кошти, адже на фоні загального падіння виробництва та продажів це було б нелогічним.

Також договір підписала американська команда Haas, власник якої Джин Хаас вже натякав, що може вивести стайню з Формули 1, якщо результати найближчим часом не покращаться. Поки особливих успіхів у Haas не було помітно, проте у разі бажання залишити Ф1, колективу загрожуватимуть штрафи.
В офіційній заяві Ф1 сказано: «Угода забезпечить довгострокове стійке майбутнє Формули 1 та в поєднанні з новими правилами, оголошеними в жовтні 2019 року, які набувають чинності 2022 року, зменшать фінансові та інші нерівності між командами. Це допоможе вирівняти ігрове поле, створюючи щільніші гонки на трасі, яких хочуть бачити наші шанувальники.

За таких перегонів ми залучимо більше шанувальників нашого спорту та принесемо більше користі кожній команді, чим продовжуватимемо нарощувати глобальне зростання Формули 1».

Це вже не перша спроба Ф1 спростити правила, змінити регламент та ввести обмеження бюджетів, але історія автоспорту доводить, що топ-команди все одно залишаються на чолі пелетону. Чи зміниться це цього разу?

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Галерея Гран Прі Іспанії:
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest