Перес здобув перший поул у Ф1 на Гран Прі Саудівської Аравії

Автор: Роман Галімон | 26 Бер, 2022
Серхіо Перес

Гонщик Red Bull Racing Серхіо Перес здобув свій перший у кар’єрі поул Ф1, в той час як Мік Шумахер вщент розбив болід у кваліфікації Гран Прі Саудівської Аравії.

Формула 1 поки залишається у сутінках й вже другий етап проходить за штучного освітлення. Саме через це гонщикам доводилось попрацювати, аби прогріти шини на вечірній трасі Джидда під час кваліфікації Гран Прі Саудівської Аравії.

Цікаво, що навіть за таких умов гонщики Mercedes спробували проїхати першу спробу на гумі Medium.

Проте в той час як швидке коло встигли проїхати лише 11 гонщиків, Ніколя Латіфі не втримав свій болід та опинився у бар’єрі. Після сильного удару машина Williams була сильно пошкоджена й на трасі з’явились червоні прапори. Час сесії зупинили на позначці 11хв.22с.

В цей момент протокол Q1 очолювали гонщики Haas (Кевін Магнуссен – 1.30,425), але пілоти Ferrari та Red Bull ще не показали свої кола.

На другу спробу вже всі гонщики виїхали на гумі Soft й пілоти Скудерії впевнено показали два найкращі кола й першим став Карлос Сайнс – 1.28,855. Проте Ферстаппен із другої спроби покращився до другого рядку – 1.28,928.

Однак справжня драма розвернулась позаду, де Льюїс Хемілтон не зміг пройти до Q2 й це сталося вперше з Гран Прі Бразилії 2017 року. При цьому Джордж Расселл програв лідеру Q1 лише 0,8 с й став четвертим.

Кваліфікацію також залишили Албон, Хюлькенберг, Латіфі та Цунода, який не зміг виїхати з боксів через проблеми із охолодженням.

Можливо команді Mercedes доведеться працювати із болідом Хемілтона в режимі «закритого парку» й отримати штраф за це.

Q2

Шарль Леклер

Першу спробу майже всі гонщики почали на вживаному Soft. Й лише Расселл проїхав своє найкраще коло на вживаному Medium й навіть опинився у топ-5 на початку сегменту.

Протокол після першої спроби очолив Леклер (1.28.883), проте гонщики Red Bull були прямо за ним: Перес (0,041) та Ферстаппен (0,062). Сайнс був четвертим із відставанням 0,156 с.

В той час як гонщики почали готуватись до другої спроби (за 5 хвилин до кінця Q2) Мік Шумахер не тримав свій болід Haas у 10-му повороту й кілька разів врізався у бетонні відбійники.

Червоні прапори одразу з’явились на трасі, але гоночна дирекція деякий час не говорила про стан Шумахера. Гонщика Haas доставили у медичний центр, а потім до місцевого шпиталю для обстеження.

Про силу удару говорить те, що при спробі евакуації боліда Haas, машина просто розвалилась на дві частини: від кокпіта відірвалась частина із двигуном та задньою підвіскою.

Майже годину трасу прибирали від уламків, але у гонщиків ще залишалось 4хв.58с для виходу в фінал кваліфікації.

Проте суттєво ситуація у протоколі Q2 вже не змінилась. Гонщики Ferrari знову забрали два рядки й Сайнс знову став кращим (1.28.686), в той час як конкуренти із RBR програли біля 0,2с.

Цікаво, що всі гонщики топ-10 змогли втриматись в секунді від лідера Q2 й навіть Расселл із своїм першим результатом на Medium (другу спробу Джордж проїхав на Soft, але вирішив не покращуватись).

Кваліфікацію залишили гонщики McLaren, Гуань Чжоу, Ленс Столл та Шумахер, за яким залишився 14-й результат.

Q3

Карлос Сайнс

Гонщики Ferrari знову почали з найкращих результатів у фіналі кваліфікації й Сайнс взяв проміжний поул у першій же спробі (1.28.402), а Леклер був у 0,044 с позаду.

Третім став Перес (+0,152с), а Ферстаппен попри два кола розігріву шин був лише 6-м (+0,837с). поступившись Окону та Алонсо.

Проте у другій спробі все змінилось. Спочатку Леклер забрав проміжний поул собі (1.28.446), але майже одразу Перес покращив результат кваліфікації до 1.28.200.

Це перший поул у кар’єрі Серхіо Переса й для цього йому знадобилось 214 спроб! І це також є рекордом.

Ферстаппен зміг показати лише 4-й результат й стартуватиме з другого ряду разом із Сайнсом.

Окон та Расселл ледь не розбили свої боліди в останній спробі, але стали 5-м та 6-м. Алонсо та Боттас розташувались на четвертому ряду, а Гаслі та Магнуссен замкнули топ-10.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.