У Red Bull підтримали «копіювання» рішень на болідах Ф1

Автор: Роман Галімон | 23 Лют, 2020

Сезон Ф1 починається, як завжди, з обговорення того, яка команда найвдаліше скопіювала рішення іншої. Іноді й лідери не залишаються осторонь цих процесів.

Найпомітнішим клоном став другий (та останній) за історію болід Racing Point, яка взяла у команди Mercedes, здається, максимальну кількість дозволених для купівлі запчастин.

Команда з Сільверстоуна вже давно купує двигуни, коробки передач та задню підвіску у своїх колег з Бреклі, проте цього року вони вирішили скопіювати й передню аеродинаміку. Все, зрозуміло, для того, аби задня частина боліда працювала ефективніше.

Це можна гарно допомогти на початку сезону, але пізніше команді доведеться самій розвивати аеропакет, аби не відкотитися в хвіст пелотону.

Проте це на разі може зробити дуже конкурентну стартову решітку на початку сезону й керівник команди Red Bull Racing Крістіан Хорнер підтримує такі процеси «клонування» рішень.

«Я вважаю, що така співпраця має сенс, – цитує Хорнер видання Motorsport.com. – Інакше як команди на зразок AlphaTauri, Racing Point, Haas і навіть Sauber зможуть боротися, якщо не зможуть купувати підвіску і коробку передач? Самостійні розробки і дослідження вимагатимуть від них величезних ресурсів.

Звичайно, деякі команди зайшли в клонуванні далеко, але поки це відповідає правилам, я не бачу проблем. Для Liberty це робить чемпіонат конкурентнішим, для команд підвищує доступність Ф1. Звичайно, ми не хочемо, щоб всі десять машин виглядали однаково, але деякі елементи, на кшталт підвіски й коробки передач, можна переносити з машини на машину. Це має сенс».


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest