Систему боліда Ф1 Mercedes офіційно визнали легальною

Автор: Редакція | 04 Лип, 2020
Валттері Боттас

Команда Mercedes змогла довести легальність системи подвійного кермування та планує використовувати її до кінця сезону Ф1 2020 року.

Початок сезону Ф1 не обійшовся без офіційних протестів, на які всі чекали ще перед Гран Прі Австралії. Проте тоді пред’явити претензії до команди Mercedes не вдалося, адже сезон так й офіційно не розпочався.
Тепер після перших практик Гран Прі Австрії команда Red Bull Racing опротестувала використання системи DAS, яка дозволяє змінювати кут розвалу колеса прямо під час руху.

Проте, Міжнародна автомобільна федерація (FIA) винесла рішення на користь Mercedes. Минулої ночі технічні комісари відхилили цей протест.

«Стюарди вважають DAS законною частиною кермової системи автомобіля. Пристрій відповідає правилам в частині підвіски і впливу на аеродинаміку», – йдеться в офіційній заяві FIA.

Доводи Едріана Ньюї та Пола Монагана з Red Bull будувалися на тому, що DAS можна вважати складовою частиною кермової системи. На думку інженерів австрійського колективу, DAS безпосередньо впливає на дорожній просвіт і аеродинамічну конфігурацію автомобіля Mercedes.

Однак, схоже, у FIA не згодні з таким трактуванням.
Рішення Міжнародної автомобільної федерації означає, що чинні чемпіони Формули 1 зможуть використовувати DAS протягом усього сезону-2020. У той же час у суперників Mercedes не так багато можливостей скопіювати це рішення. Добровільне обмеження на доопрацювання машин протягом сезону означає, що іншим командам доведеться вибирати, чи будувати власний варіант DAS або вдосконалювати інші частини своїх болідів.

Крім того, з сезону 2021 року система DAS вже точно буде заборонена регламентом. Тому, навряд, інші команди захочуть вкладати кошти в технологію, яка використовуватиметься лише півроку, враховуючи ще терміни її розробки та тестування.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest