Новітня система Mercedes все ще може потрапити під заборону

Автор: Роман Галімон | 22 Лют, 2020

Команди Ф1 все ще вивчають легальність системи DAS у команди Mercedes та можливість подати протести на її використання у офіційних гонках Гран Прі.

Справа в тому, що під час тестів на болідах Ф1 можна використовувати різні системи, які навіть є спірними у питанні легальності, проте саме під час етапів Гран Прі будь-яка з команд може подати на суперника протест та навести відповідну аргументацію, як це вже неодноразово було у минулому.

На разі, всі команди зараз зайняті своїми новинками та обкатками болідів і поки в них немає часу детально аналізувати DAS, тим більше, що в Mercedes поки самі й нічого не говорять про ефективність новинки.

Незрозуміло навіть, що по суті дає сама система: чи вона краще розігріває гуму, чи збільшує тривалість всіх шин або конкретних комплектів.

Все це стане зрозумілим в Мельбурні, якщо Mercedes виставить там боліди з цією системою. Там же суперники зможуть подати протести й перші аргументи вже з’являються.

«Ми не знаємо, що ця система робить, – сказав спортивний директор Renault Алан Пермейн. – Джеймс Еллісон і його люди придумали щось розумне і, без сумнівів, збираються відіграти за рахунок цього багато часу. Упевнений, вони обговорювали це з FIA і задоволені обговоренням. Але можуть бути питання щодо дотримання режиму закритого парку. Думаю, основне питання в тому, чи є DAS частиною системи кермування або підвіски. На них поширюються різні правила технічного регламенту, це ключова деталь».

Й тут варто згадати, що в режимі «закритого парку» між кваліфікацію та гонкою командам заборонено змінювати налаштування підвіски боліда. Як тоді трактувати вплив DAS на зміну сходження коліс?

На разі, гоночний директор Ф1 Майкл Масі відмовився дати оцінку цій ситуації.

«Ми не обговорюємо технічні елементи на машинах окремих команд, – сказав Масі. – Ми працюємо з кожною командою окремо, це все, що я можу сказати».

У будь-якому випадку, систему кермування Mercedes мають заборонити за рік, коли набуде чинності новий регламент Ф1.

Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes
Фотограф: Mercedes

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest