Хюлькенберг чи Латіфі? Williams шукатиме пілота відповідно до бюджету

Автор: Роман Галімон | 21 Вер, 2019

У команді Williams на наступний сезон є вільне місце, але останніми роками стайня оголошує пілота майже перед новорічними святами. Як й з кого обиратимуть у Гроув нового пілота?

Цього тижня Роберт Кубіца «приголомшив» своїх уболівальників та взагалі Ф1 своїм рішенням завершити співпрацю з Williams та «перейти до наступного етапу своєї кар’єри», який, скоріш за все, знаходиться за межами Гран Прі.

Фактично, Кубіца не мав контракту на наступний рік, але вирішив сповістити команду, що не буде за нього боротись. Причиною цього може бути як низька форма самих болідів Williams, так й постійний програш своєму напарнику Джорджу Расселлу.

Проте хто ж прийде до Гроув наступного сезону? Адже поки очевидно, що наступний болід Williams навряд чи суттєво додасть. Ситуацію прояснила заступниця керівника команди Williams Клер Вільямс.

«Зараз ми тільки визначаємося з планами, – сказала вона в паддоку Гран Прі Сінгапуру. – Як ви можете здогадуватися, у нас є ряд кандидатів, яких ми розглядаємо і з якими ведемо переговори. Коли прийде час, ми повинні бути впевнені, що зробили правильний вибір.

Нашу нинішню ситуацію не можна назвати простою, і при виборі другого пілота ми враховуємо фінансові чинники.

Але це зовсім не означає, що потенційно у нас не може бути пілота без спонсорської підтримки. Можливі різні варіанти. Але з Ніко [Хюлькенбергом] у нас поки не було жодних дискусій».

Клер підтвердила, що німець цікавий для Williams: «Звичайно, гонщик такого рівня і з такими якостями завжди корисний команді.

Аргумент на користь досвідченого пілота в тому, що він зможе направити команду і повести її за собою. Але можна сказати, що ця ж задача по силам й молодому пілотові.

Робота Джорджа цього року служить гарним прикладом. Це його дебютний сезон у Ф1, і він зміг стати неймовірним лідером команди. Хоча, визнаємо чесно, для нього це дуже складний сезон.

Він приїжджає на трасу з посмішкою і веде команду за собою. Він розуміє свою відповідальність за межами кокпіта і робить все відповідально за кермом».

Також Клер похвалила Ніколя Латіфі, який вже тричі сідав за кермо в п’ятниці.

«У плані особистих якостей Ніколя схожий на Джорджа, – сказала Клер. – Він закочує рукави і береться за справу. Це стосується всього, що ми хочемо від нього бачити – робота резервного пілота, участь в п’ятничних тренуваннях і тестових сесіях.

Він дуже приємна людина, а крім того, на його користь говорить добре розуміння команди. Але у нього попереду ще кілька етапів Формули 2, він ще повинен заробити бали для суперліцензій, щоб ми могли розглядати його з прицілом на сезон-2020».

Проте Латіфі майже напевно отримає суперліцензію наприкінці сезону Ф2. Для цього йому потрібно бути в першій п’ятірці. На разі він займає друге місце та за чотири гонки до кінця чемпіонату 50 очок його відокремлюють від шостої позиції. Єдине питання гроші, яких достатньо у його батька, що вже інвестував та придбав 10 % акцій McLaren. Тепер доведеться переробляти план інвестицій?


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest