Aston Martin отримав другого найбільшого акціонера

Автор: Редакція | 16 Лип, 2022
Старт виробництва Aston Martin DBX

Державний фонд добробуту Саудівської Аравії володітиме 16,7% акцій Aston Martin і матиме право на два місця в раді директорів.

Державний фонд капіталу Саудівської Аравії PIF стане другим за величиною акціонером Aston Martin з майже 17-відсотковою часткою в капіталі, спрямованому на погашення боргів і зміцнення бізнесу.

Aston Martin заявив, що планує залучити 653 мільйони фунтів стерлінгів (773,15 мільйона доларів США) через інвестиції PIF у розмірі 78 мільйонів фунтів стерлінгів і окрему емісію прав на 575 мільйонів фунтів стерлінгів.

Саудівський фонд володітиме 16,7 відсотками акцій Aston Martin, що менше за 18,3 відсотків, які належить фонду Yew Tree Лоуренса Стролла, і матиме право на два місця в раді директорів.

Поточний другий за величиною акціонер Mercedes-Benz володітиме близько 9,7 відсотками після збільшення капіталу.

Aston Martin зіткнувся з великими боргами, різким падінням акцій і необхідністю отримувати команду Формули 1, яка має чималий річний бюджет.

Старт виробництва Aston Martin DBX

З моменту первинного розміщення акцій наприкінці 2018 року автовиробник пройшов непросту роботу. Його акції, що котируються в Лондоні, цього року впали майже на 73 відсотки. У п’ятницю вранці вони підскочили на 10 відсотків після досягнення рекордно низького рівня раніше.

Половина нового капіталу буде використана для погашення боргу, повідомили в п’ятницю в Aston Martin. На кінець березня компанія мала борг у 957 мільйонів фунтів й погашення цих боргів також прискорить майбутні капітальні витрати.

До речі, фонд PIF вже володіє частками у виробнику електромобілів Lucid та британській автомобільній групі McLaren, яка також має команду в Ф1.

Окремо Aston Martin також повідомив, що очікує пожвавлення попиту й продати більше 6660 одиниць протягом повного року. На разі продано 2676 примірників у першому півріччі, порівняно з 2901 одиницями роком тому.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Automotive News Europe


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest