Автоматичні мийки шкодять сучасні автомобілі

Автор: Редакція | 27 Гру, 2020

Мийка автомобіля може іноді стати серйозним випробуванням, особливо коли автомобіль сучасний.

Як й де мити автомобіль? Перед таким питанням часто постають власники машин. Деякі експерти радять ніколи не пропускати автівку через тунельну мийку, посилаючись на можливу шкоду, що може бути завдана абразивними інструментами для чищення.
Навіть пропонують взяти губку та відро й зайнятися «детайлінгом», аби навести найкращий лоск автомобілю. Проте визнають, що іноді й самі не проти проїхати тунельною мийкою, адже це буде швидше та дешевше.

Однак, варто пам’ятати, що різні типи мийок можуть створювати потенційні проблеми для вашого автомобіля.

Мийки з м’якої тканини можуть пошкодити предмети, що стирчать із машини, наприклад, нещільну обшивку або бічні дзеркала. Проте особливі складності виникають на автоматичних мийках, де машину тягнуть через щітки на нейтральній передачі.

Особливої уваги своєму автомобілю варто приділити власникам п’ятирічних або ще молодших машин, аби навчитися готувати їх до проїзду автомийкою.

Двірники на Skoda

Видання Car and Driver зазначає, що деякі моделі навіть на нейтральній передачі й з вимкненим двигуном можуть створити проблеми, адже деякі сучасні вдосконалені системи допомоги водію (ADAS) не дадуть автомобілю рухатися вперед, оскільки вважають, що він може наїхати на об’єкт, а автоматичні склоочисники можуть запрацювати у невідповідний момент.

Так, наприклад деякі моделі Acura та гібриди Lexus потрібно вимкнути правильно, аби машина залишалась в нейтральному режимі досить довго, щоб машину могла пересувати мийка автомобілів. На деяких моделях Subaru потрібно вимкнути функції динамічного круїз-контролю, аби не активізувалась автоматичне гальмування перед зіткненням. Звісно, потрібно й вимикати автоматичні склоочисники перед мийкою.
Нові Volvo з автоматичним гальмуванням у переліку технологічного пакету Pilot Assist автоматично вмикають гальма через три секунди й не дозволять машині рухатись. Ця функція має сенс у більшості ситуацій та, наприклад, не дозволить скочуватися машині з пагорба, але для мийки автомобіля це не допоможе. Це було проблемою ще у 2017 році, але на новіших моделях Volvo оновила технологію таким чином, щоб вона не спрацьовувала, коли автомобіль знаходиться на нетральній передачі N.

Проте, найкраще підготовлені машини Mercedes-Benz GLS-класу, які мають одноступеневий селектор «режиму мийки» на моделях від 2020 року.

Отже перед тим як відправляти свій автомобіль на автоматичну мийку, варто прочитати інструкцію до нього або проконсультуватись у виробника автомобіля. Це точно забезпечить знаннями, необхідними для безпечного подолання автоматичної мийки, якщо «детайлінг» не на часі.

Нещодавно Motorcar писав як правильно дезінфікувати автомобіль, а також про те, як доглядати за автомобілем взимку.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest