British Petroleum виводить 25 мільярдів доларів із Росії

Автор: Редакція | 28 Лют, 2022
British Petroleum

Нафтовий концерн British Petroleum заявив про відмову від своєї частки в російській компанії «Роснефть», яка оцінюється в 25 мільярдів доларів.

British Petroleum відмовляється від своєї частки в російському нафтовому гіганті «Роснефть» після трьох десятиліть роботи на ринку Росії, що є найбільш значущим кроком західної компанії у відповідь на вторгнення в Україну.

На «Роснефть» припадає близько половини запасів нафти і газу BP та третина видобутку. Продаж 19,75% акцій призведе до втрати на суму до 25 мільярдів доларів, заявила британська компанія, не повідомляючи, як саме планується вихід із ринку.

«Я був глибоко шокований і засмучений ситуацією, що розгортається в Україні, і моє серце до всіх постраждалих. Це змусило нас фундаментально переглянути позицію BP щодо “Роснефти”», – сказав виконавчий директор BP Бернард Луні.

Швидкий вихід представить шок для ринку, адже це один із найбільших іноземних інвесторів на Росії, й може почати реакцію інших західних компаній, включаючи французьку TotalEnergies і британську Shell, на тлі ескалації між Заходом і Москвою.

Це також підкреслює зростання тиску з боку західних урядів на їхні компанії з метою скорочення виробництв на Росії, оскільки економічні санкції будуть лише зростати.

«Роснефть» звинуватила рішення BP у «безпрецедентному політичному тиску», заявивши, що 30 років успішної співпраці були зруйновані.

Тим не менш, за оцінками аналітиків біржового брокера Hargreaves Lansdown, для BP буде дуже складно повернути будь-яку суму, яка вважалася повною вартістю акцій «Роснефти».

Раніше найбільший у світі (вартістю 1,3 трильйона доларів) суверенний фонд Норвегії заявив, що виведе з Росії свої активи.

Також вже відомо, що VW та Renault зупиняють виробництво на Росії, а багато автомарок не постачатимуть нових машин.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Reuters


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest