DeLorean можуть відродити у 2021 році

Автор: Редакція | 28 Січ, 2020

Автомобільний проект DeLorean, який став відомим завдяки фільму «Назад у майбутнє», можуть реанімувати після чотирьох років вимушеного простою.

Оновлене купе DMC-12 мало надійти в продаж ще три року тому, однак проект забуксував через американських чиновників. Тепер всі юридичні перешкоди можуть бути усунуті за лічені місяці.

Техаська фірма Delorean Motor Company безпосередньо не пов’язана з оригінальною північноірландській компанією Джона ДеЛореана, чия єдина модель випускалася в 1981-1983-х роках і була прославлена в кінотрилогії «Назад у майбутнє». З 1995 року американці займалися реставрацією, а налагодити виробництво реплік, що поєднують оригінальні деталі і сучасні технології, вирішили після того, як Конгрес змінив законодавство. Виробникам дозволили копіювати ретромоделі, що не відповідають сучасним вимогам з безпеки, тиражами до 325 штук на рік. При цьому з моменту дебюту оригінального автомобіля повинно пройти не менше 25 років.

Глава DMC Texas уклав угоду з вдовою ДеЛореана, отримавши активи вихідної DMC, включаючи права на її торговельну марку і логотип. Для початку випуску машини Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) повинна була прописати конкретні правила роботи таких дрібносерійних виробництв. Передбачалося, що їх затвердять вже до грудня 2016 року, але цього так й не відбулося. При цьому прийом заявок на репліку в DMC відкрили на офіційному сайті ще в жовтні 2016- го.

У жовтні 2019 го асоціація SEMA (Specialty equipment market association) подала позов до NHTSA через зволікання, і, мабуть, це змусило американських чиновників почати працювати: 118-сторінковий законопроект був опублікований вже в грудні.

З цього приводу в DMC випустили короткий реліз, привітавши зрушення і пообіцявши прокоментувати документ в найближчі дні. Тепер його має перевірити адміністративно-бюджетне управління виконавчого офісу президента США. Це може зайняти до півроку, але, оскільки DMC розпочала підготовку до виробництва, включаючи роботу з постачальниками, ще чотири роки тому, перші клієнтські екземпляри «нового» купе можуть з’явитися вже у 2021 році.

Новий автомобіль збереже впізнаваний дизайн роботи Джорджетто Джуджаро, але при цьому буде в значній мірі модернізований – за ходовою частиною, й в плані інтер’єру. Очікується, що замість оригінального 2,85-літрового 130-сильного V6, який був слабкий навіть для першої половини вісімдесятих, репліку оснастять новим 3,5-літровим двигуном потужністю в 350-400 к.с.

Джерело: Motor1

Галерея майстерні DeLorean:
Фотограф: Delorean Motor Company
Фотограф: Delorean Motor Company

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest