FIA влаштувала челендж для звичайних водіїв

Автор: Редакція | 25 Лис, 2019

Кожний охочий може стати учасником віртуальної гонки в реальному житті, просто встановивши додаток і підключивши смартфон до свого автомобіля.

Ініціатива під назвою FIA Smart Driving Challenge запущена Міжнародною автомобільною федерацією заради заохочення безпечного, «розумного» й екологічнішого водіння. Базується вона по суті на технологіях моніторингу поведінки водія, які застосовуються, наприклад, для деяких моделей, що продаються в Україні і мають можливість підключення до смартфонів. Але у випадку з FIA в глобальній програмі задіяний потужний штучний інтелект і справжні спортивні зірки.

Сезон Smart Driving Challenge 2019 року вже в розпалі, але будь-який водій може захопити його останні етапи, щоб попрактикуватися і взяти повноцінну участь у контесті наступного року. Спробувати свої сили в «розумному» водінні і отримати кілька практичних порад на тему «як зробити свій стиль їзди безпечніше» гранично просто: необхідно зареєструватися на відповідному сайті, встановити на смартфон додаток і підключити гаджет до порту діагностики OBD – їм забезпечено переважна більшість сучасних машин .

Додаток відправляє дані про роботу автомобіля на цифрову платформу Enerfy, яка і аналізує стиль водіння конкретного водія в реальному часі з урахуванням навколишнього оточення. Стверджується, що навчали цю систему на основі мільярдів конкретних дорожніх ситуацій і аналізу мільярдів кілометрів реального пробігу. Відповідно, електроніка здатна робити висновки про те, наскільки поведінку конкретного учасника можна вважати «розумною», безпечною й екологічною і ранжує учасників залежно від своїх висновків.

Учасники Smart Driving Challenge з усього світу розділені на 20 команд, на чолі яких стоять професійні гонщики (включаючи, наприклад, прославленого раліста Себастьян Ож’є). Контест складається з 14 етапів й фіналу, в якому візьмуть участь лише 12 водіїв, а переможця запросять на щорічну церемонію FIA, де вшановують найуспішніших спортсменів минулого спортивного сезону.

Джерело: Motor1

 


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest