Jaguar вирішив підвищити довіру до безпілотних автомобілів

Автор: | 16 Вер, 2019

Результати наукових досліджень стверджують, що 63% пішоходів хвилюються, наскільки безпечно можна буде переходити дорогу перед безпілотними транспортними засобами.

Компанія Jaguar Land Rover створила інженерний проект в місті Ковентрі, де «розумні капсули» пересуваються автономно на спеціально збудованій вулиці, а аналіз поведінки пішоходів здійснюється за часом їхнього очікування перед тим, як перейти дорогу.

Випробування є частиною більш широкого дослідження, присвяченого вивченню того, як майбутні з’єднані й автономні транспортні засоби можуть відтворювати поведінку і реакцію людей при водінні. У рамках дослідження було вивчено понад 500 випробовуваних, взаємодіючих із самохідними капсулами, розробленими британським партнером проекту безпілотного керування Aurrigo.

До інженерного проекту була запрошена команда когнітивних психологів, які допоможуть краще зрозуміти, як поведінка транспортних засобів впливає на довіру людей до нових технологій. Випробування рівня довіри, яке проводяться компанією Jaguar Land Rover, входить до проекту підтримки безпілотного керування урядом Великої Британії.

Для цього компанія Jaguar Land Rover спеціально розробила «очі» на безпілотних капсулах «Очі» знаходять поглядом пішоходів та нібито «дивляться» прямо на них, сигналізуючи учасникам руху про те, що капсула розпізнала їх як пішоходів та має намір уникнути зіткнення.

Інженери зафіксували рівень довіри пішоходів до і після того, як капсула встановила з ними «зоровий контакт», щоб зрозуміти, чи забезпечує він достатній рівень впевненості в тому, що капсула зупиниться та пропустить пішоходів. Результати попередніх досліджень вказують, що 63% пішоходів та велосипедистів стверджують, що вони почуватимуться в меншій безпеці, якщо дорогу їм доведеться ділити з  безпілотними транспортними засобами.

Безпека залишається пріоритетом №1, і компанія Jaguar Land Rover інвестує у технології безпілотних транспортних засобів із метою подальшого лідерства у світі автономних, електричних і сумісних автомобілів. Випробування відповідають довгостроковим стратегічним цілям бренду: зробити автомобілі безпечнішими, звільнити цінний час людей та покращити умови мобільності для кожного.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest