Renault показала концепт електрокросовера Morphoz

Автор: Роман Галімон | 02 Бер, 2020

Французька компанія Renault продемонструвала концепт Morphoz, який має втілитися в майбутні електричні кросовери компанії.

Renault розраховує реалізувати концепт Morphoz у моделях, які з’являться вже у 2020 році, при цьому компанія розраховує на адаптацію дизайну, так й впровадження задуманої трансформації салону.

Morphoz побудований на новій платформі для електричних автомобілів CMF-EV, що розроблена альянсом Renault-Nissan та буде використовуватися на виробництві альянсу, починаючи з 2021 року. У Renault запевнили, що елементи дизайну та інтер’єру Morphoz будуть передані наступному поколінню електромобілів.

Концепт мав бути показаний на автосалоні в Женеві, поруч із новими електрифікованими моделями Renault Group, включаючи електрокар Renault Twingo Z.E., плагін-гібриди Renault Captur і Megane та звичайний гібрид Clio. Також, на стенді мав з’явитися перший електромобіль Dacia.

Платформа CMF-EV розроблена навколо плоского акумуляторного блоку та коліс, які максимально винесені для збільшення внутрішнього простору. При цьому в Renault запевняють, що на цій платформі може бути побудований й компактний автомобіль, але він матиме внутрішній об’єм середнього розміру.

У Renault заявили, що Morphoz призначений для демонстрації модульної ємності платформи CMF-EV, яка може розмістити батареї різних розмірів залежно від призначення. Також Morphoz може стати частиною електричної «екосистеми», яка дозволяє бездротову індукційну зарядку, передачу додаткової електроенергії до дому власника та розміщення більших акумуляторних батарей для подорожей на далекі відстані.

Метаморфози

Цікаво, що Morphoz може міняти розміри. У «міському» режимі його довжина може бути 4400 мм, а колісна база становитиме 2730 мм. Завдяки 40-кВт-годинному акумулятору, автомобіль зможе проїхати 400 км, чого на думку Renault, достатньо для 90 відсотків поїздок.

Для триваліших подорожей Morphoz отримає довжину 4800 мм, а колісна база – 2930 мм. Передня частина автоматично розширюється, аби розмістити додатковий акумулятор на 50 кВт-годин, для збільшення пробігу до 700 км. Задня частина також розширюється, аби створити більше місця для ніг та багажу, а задні сидіння переміщаються назад.

При цьому ширина концепту незмінна – 2000 мм, а висота 1550 мм. Для порівняння, флагманський кросовер Renault Koleos має довжину 4673 мм і висоту 1678 мм.

Штучний інтелект

У Renault також планують задіяти всередині машини штучний інтелект; для цього має бути підключений зв’язок 5G. Датчики Morphoz можуть виявити та розпізнати водія та пасажирів, коли вони наближаються до транспортного засобу, а сидіння та клімат-контроль автоматично підлаштуються під їхні вподобання.

Потрапивши всередину, стільниковий телефон водія стає основним джерелом даних для штучного інтелекту Morphoz. Наприклад, він може читати щоденний календар зустрічей і створювати оптимальний маршрут подорожі, візуалізований на центральному екрані. Також, під час відпустки на екрані можуть відображатися визначні місця на маршруті.

Раніше Renault представила електромобіль Twingo Z.E. та оновлений Talisman.

Слідкуйте за останніми новинами на нашому каналі у Telegram.

Галерея Renault Morphoz 2020 року:
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault
Фотограф: Renault

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest