Яку Skoda Octavia RS купляти? Бензинову, гібридну чи дизельну?

Автор: Редакція | 17 Тра, 2021
Skoda Octavia RS 2021 року

Skoda Octavia RS пропонується на ринку з трьома силовими агрегатами. Який же варіант обрати? Бензиновий, гібридний чи дизельний?

Нове покоління Skoda Octavia RS було презентовано минулого року спочатку у вигляді гібрида RS iV, а потім й з’явились й дві «класичні» версії: бензинова та дизельна.
Плагін-гібридна версія оснащується 1,4-літровим ДВЗ та електричною складовою, що розвивають 245 к.с. та 400 Нм крутного моменту. Реалізується потужність через шестиступеневий робот DSG. Стверджується, що Octavia RS iV набере перші 100 км/год за 7,3 секунди.

Octavia RS без «iV» використовує 2,0-літровий двигун TSI на 245 к.с. (180 кВт) та 370 Нм крутного моменту й доступна виключно з переднім приводом, але пропонується шестиступенева «механіка» та семиступеневий DSG. В такій комплектації машина набирає «сотню» за 6,7 секунди й має «максималку» у 250 км/год.

Дизельна версія з двигуном 2,0 TDI видає 200 к.с. (147 кВт) і 400 Нм крутного моменту й це найпотужніша «Октавія» з TDI. Крім того, така комплектація опціонально може отримати повний привід, який дозволить розігнатись до 100 км/год за 6,8 секунди та максимальної швидкості у 243 км/год. Проте, дизельна Octavia RS доступна виключно з DSG.
Яку ж Skoda Octavia RS купляти?

Skoda Octavia RS 2021 року

Повертаємось до того ж питання. На жаль, в Україні офіційно RS-лінійка чеського виробника не продається, тому чекати відповідні моделі «Октавії» не варто.

Тим не менш, німецьке видання AMUS провело тест-драйв Skoda Octavia RS й визначило, що кожний покупець може знайти в цій моделі щось особливе.

Звісно, якщо потрібна найшвидша версія, то тут вибір простий – 2,0-літровий бензиновий двигун TSI та ще й можливість обрати механічну коробку передач. Проте в цій комплектації не пропонується повний привід. Це, мабуть, найкраща версія для «драйву».

Версія Octavia RS iV найкраще підійде для тих, хто прагне отримати субсидії для бізнесу при оподаткуванні, адже хоча ця комплектація номінально є найдорожчою, проте по факту (принаймні в Німеччині) вона буде дешевша за інші.

Й тут постає питання…
То чи варто купляти дизельну Skoda Octavia RS?

Німецьке видання стверджує, що однозначно варто.

По-перше, завдяки повному приводу, за який до речі доведеться ще додатково доплатити 2100 євро, автомобіль розганяється до «сотні» майже аналогічно як бензинове версія. При цьому, максимальний крутний момент вже доступний від 1750 об/хв, а очікувана тяга починається з 2200 об / хв.

По-друге, дизельна версія більше підходить під довгі подорожі, адже середня витрата палива на тест-драйві становила 7,2 літра на 100 км, й це при тому що на швидких ділянках автобану машину вели на швидкості від 180 до 200 км/год.

По-третє, якщо планується використовувати причіп, то варто знати, що повнопривідна версія із TDI здатна тягнути 2000 кг. А ось бензиновому TDI рекомендується брати не більше 1600 кг.
Які ж ціни на Skoda Octavia RS?

Знову ж такі, йдеться про Європу. Версія Skoda Octavia RS TDI Combi (4×4) коштує від 43 010 євро. Хоча, як зазначалось можна зекономити 2100 євро, якщо обрати лише передній привід.

Плагін-гібрид Octavia RS Combi коштує дорожче – 43 360 євро, але екологічний бонус в Німеччині робить цю версію найдешевшою серед спортивних «Октав».

До речі, у стандартне обладнання моделі входять 18-дюймові легкосплавні диски, матричні світлодіодними фарами, аудіосистема з інтеграцією смартфона, датчиками паркування спереду та ззаду, а також спортивні сидіння для водія та переднього пасажира.

Очікується, що більшість приватних покупців оберуть бензинові TSI, а комерційні організації купуватимуть плагіни-гібриди. Проте й дизель ще не все програв. Чи не так?

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Галерея Skoda Octavia RS 2021 року:
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda
Фотограф: Skoda

Додати свій коментарЯкий варіант Skoda Octavia RS обрати?
Які версії Skoda Octavia RS 2021 року існують?

Skoda Octavia RS 2021 року представлена з двигунами TSI, TDI та плагін-гібрид

Яку потужність видає Skoda Octavia RS TSI?

Octavia RS TSI має  2,0-літровий двигун на 245 к.с.

Яка потужність у Skoda Octavia RS TDI?

Octavia RS TDI видає 200 к.с.

Чи продається Skoda Octavia RS в Україні?

Офіційно Skoda Octavia RS в Україні не продаються
Pin It on Pinterest