Тест літніх шин 205/55R16. Сезон 2020

Автор: Юрій Дацик | 24 Бер, 2020

До наступного жаркого сезону наш партнер Tyres Testing Group провела тест одного з найпопулярніших найпопулярніших типорозмірів літніх шин – 205/55R16. З результатами цих випробувань ми і пропонуємо познайомитися в цьому матеріалі.

У тест літніх шин 205/ 5R16 на розсуд Tyres Testing Group було включено вісім моделей покришок, що продавалися навесні минулого року в українських інтернет-магазинах. Це шини різного рівня преміальності, відповідно, і різних цінових сегментів. Завдяки такому підбору автовласники мають можливість бачити, чому та чи інша шина коштує дорожче і в яких випадках це не виправдано. У цьому тесті шин перевірялися характеристики, від яких залежить безпека автомобіля і його економічність. Після проведення ряду тестів був підведений розрахунок підсумкової оцінки з урахуванням важливості для безпеки тієї чи іншої характеристики.

У нинішньому тесті шин досліджувалися властивості таких моделей як:

 • Aeolus Precisionace 2 AH03
 • Barum Bravuris 5HM
 • Continental PremiumContact 6
 • Firemax FM601
 • Hankook Ventus Prime 3 K125
 • Michelin Primacy 4
 • Nokian Hakka Blue 2
 • Toyo Proxes CF2.

 

За результатами випробувань трьом шинам з цього списку було присвоєно по п’ять зірок в рейтингу «безпека». Їх володарями стали моделі Continental PremiumContact 6, Michelin Primacy 4 і Nokian Hakka Blue 2. Чотири зірки безпеки було присвоєно корейській шині Hankook Ventus Prime 3 K125, одна шина з Піднебесної – модель Aeolus Precisionace 2 AH03 набрала бали на три зірки, дві шини Barum Bravuris 5HM і Toyo Proxes CF2 отримали по дві зірки і ще одна китайська модель Firemax FM601 отримала всього одну зірку безпеки.

Перше місце в тесті зайняла шина Continental PremiumContact 6. У неї кращі гальмівні властивості, вона забезпечує кращу керованість на мокрій і сухій дорозі і показала хороші властивості в інших видах випробувань.

Друге місце в заліку фінської шини Nokian Hakka Blue 2. Вона теж має високі і крім того збалансовані характеристики, добре гальмує і забеспечує відмінну кєрованість. Також дана модель ще має і привабливу ціну, що дозволило отримати п’ять зірок в рейтингу «ціна/якість».

Третє місце у моделі Michelin Primacy 4. Вона також володіє відмінними гальмівними властивостями на мокрій і сухій дорозі, високою стійкістю до аквапланування на прямий і досить економічна. Але ця шина виявилася найдорожчою в даному тесті, тому отримала три зірки в рейтингу «ціна/якість». Можливо це компенсується високою зносостійкістю, якою славляться шини цього бренду.

Модель Hankook Ventus Prime 3 K125 зайняла четверте місце. У неї хороші гальмівні властивості, добра «керованість», хоча в декількох тестах ця модель була в числі аутсайдерів.

Покришка Aeolus Precisionace 2 AH03 незважаючи на невисокі оцінки опинилася на п’ятому місці і отримала три зірки безпеки. Але на даний момент цю шину в Україні знайти неможливо. Згідно пошуку google дану модель можуть привезти під замовлення, але ціна виходить не адекватна – дорожче, ніж у шин преміум-сегмента.

Шини Barum Bravuris 5HM і Toyo Proxes CF2 не наділені властивостями для забезпечення високого рівня безпеки в екстремальних умовах, тому їх можуть купувати досвідчені водії, які добре прогнозують ситуації на дорозі і не схильні до активної драйву. За ціною більш приваблива модель Barum Bravuris 5HM. У Toyo Proxes CF2 ціна помітно вище, тому у неї всього дві зірки в рейтингу «ціна/якість».

Аутсайдером в цьому тесту виявилася китайська шина Firemax FM601. Вона виявилася на восьмому місці і отримала тільки одну зірку «безпеки». Дана модель практично у всіх тестах була в числі найгірших, тому з точки зору безпеки перед придбанням треба добре поміркувати. У цієї покришки є два плюси – низька ціна і низький коефіцієнт опору коченню. Останній параметр дозволяє автомобілю бути більш економічним, ніж на інших шинах.

Більш детально про особливості даних шин читайте далі ….

1. Continental PremiumContact 6

Оцінка: 9,5 балів.

Шина Continental PremiumContact 6 – одна з найкращих на мокрому асфальті. Тут вона дозволяє їхати швидко, забезпечує швидкі реакції на повороти керма, відмінно розганяється і гальмує, при маневрах під скидання газу не підносить сюрпризів у вигляді раптових зносів або заметів. На мокрому кільці трохи поступається лідерам цього тесту, але при цьому забезпечує повну прогнозованість поведінки автомобіля.

Об’їзд раптово виниклої перешкоди на дорозі PremiumContact 6 дозволяє здійснювати на високій швидкості. При цьому забезпечуються точні реакції на повороти керма і невеликий крен.

Також PremiumContact 6 в даному тесті володіє кращими гальмівними властивостями на мокрому і сухому асфальті. Єдиний невеликий недолік даної шини – більш слабка стійкість до аквапланування в порівнянні з конкурентами.

В цілому Continental PremiumContact 6 дуже гарна шина, яка отримала у експертів оцінку «дуже рекомендована».

 

Переваги: Недоліки:
 • Гальмівні властивості на сухому і мокрому асфальті;
 • Керованість на сухому і мокрому асфальті;
 • Стійкість до аквапланування

 

2. Nokian Hakka Blue 2

Оцінка: 9,3 бала.

Nokian Hakka Blue 2 – це друга літня шина, яка отримала від експертів Testing Tyres Group оцінку «дуже рекомендована». При різких маневрах на сухому асфальті Hakka Blue 2 забезпечує швидкі і точні реакції на повороти керма. При цьому є невеликий крен і в лосиному тесті при поверненні в свою смугу руху можливий невеликий замет.

На мокрому асфальті Hakka Blue 2 вона дозволяє їхати досить швидко і чіпко тримається за дорогу як при різких маневрах, так і в затяжному повороті. Автомобіль в цих шинах при маневрах на мокрому демонструє нейтральну керованість і точні реакції на повороти керма, лише трохи програючи «сonti-ку» в швидкості реакцій, розгоні і гальмуванні.

Гарні у Hakka Blue 2 і гальмівні властивості, особливо на мокрому асфальті. Шина Hakka Blue 2 має відмінну стійкість до аквапланування. При товщині шару води в 7 мм на прямий і 8 мм в повороті ця шина йде як по рейках, коли багато конкурентів уже спливли, тобто втратили контакт з дорогою.

 

Переваги: Недоліки:
 • Аквапланування в повороті;
 • Збалансовані характеристики;
 •  Ціна;
 • Явно виражених недоліків немає

 

3. Michelin Primacy 4

Оцінка: 9,1 бала

Шина Michelin Primacy 4 також заслужено отримала від експертів оцінку «дуже рекомендована».

На сухому асфальті Primacy 4 забезпечує автомобілю хорошу керованість, точні реакції на повороти керма. При різких маневрах також мають місце великі крени і можливо прояв недостатньої поворотності (невеликі зноси коліс передньої осі).

На мокрому і сухому асфальті ця модель має відмінні гальмівні властивості, забезпечуючи в екстрених ситуаціях короткий гальмівний шлях. При оцінці керованості на мокрому асфальті Primacy 4 показала себе трохи повільнішою, ніж лідери даного виду випробувань. Реакції на повороти керма трошки запізнілі, помітні крени при різких маневрах і при цьому можливі зноси при скиданні газу. У затяжному повороті ця шина показала себе дуже стабільною і прогнозованою.

За стійкістю до аквапланування шина Primacy 4 одна з кращих даного виду випробувань.

 

Переваги: Недоліки:
 • Гальмівні властивості на мокрому і сухому асфальті;
 • Стійкість до аквапланування
 • Явно виражених недоліків немає

 

4. Hankook Ventus Prime 3 K125

Оцінка: 8,9 балів.

Шина Hankook Ventus Prime 3 K125 при своїх відмінних гальмівних властивостях на мокрому і сухому асфальті все ж трохи відстала від трійці лідерів за іншими характеристиками, тому отримала оцінку «рекомендована».

На сухому асфальті Ventus Prime 3 K125 хоча і дозволяє здійснювати маневри на високій швидкості, але при цьому мають місце дуже великі крени, а повернення в свою смугу руху (тест «перестроювання») супроводжується заносами.

При маневрах на мокрому асфальті Ventus Prime 3 K125 демонструє точні реакції на повороти керма і невеликий крен. А якщо перевищили розумну швидкість в повороті, то при скиданні газу шина дозволяє легко повернутися на задану траєкторію руху без будь-яких різких зносів і заметів.

У даній шини непогана стійкість до аквапланування на прямий, але в повороті з даної дисципліни Ventus Prime 3 K125 виявився в аутсайдерах.

Переваги: Недоліки:
 • Гальмівні властивості на мокрому і сухому асфальті;
 • Стійкість до аквапланування в повороті;
 • Економічність

 

5. Aeolus Precisionace 2 AH03

Оцінка: 7,6 балів

Китайська шина Aeolus Precisionace 2 AH03 по гальмівним властивостям на мокрому і сухому асфальті знаходиться в середнячках, але має хороші поперечні зчіпні властивості на мокрому асфальті і на затяжний дузі показує стабільну поведінку.

На сухому асфальті Precisionace 2 AH03 забезпечує повністю прогнозована поведінка машини. Вона поступається по реакціях і швидкості здійснення маневрів лідерам цього тесту, але перевершує шини-аутсайдери цього тесту. Тест «перестроювання» проходить на середній швидкості і при поверненні в свою смугу руху машина може піти в занесення.

По керованості на мокрій дорозі Precisionace 2 AH03 показала себе досить швидкої, з хорошими реакціями. Ця модель лише трохи поступається лідерам цього виду випробувань при розгонах і гальмуваннях. Керованість в даних умовах близька до нейтральної, тобто без явно виражених зносів і заметів.

За стійкістю до аквапланування на прямий серед цьогорічних учасників тесту шина Precisionace 2 AH03 в числі останніх, а в повороті – в середнячків. Крім того, дана шина має найнижчий коефіцієнт опору коченню, що сприяє підвищенню витрати палива.

Оцінка експертів по цій шині – «задовільно».

Переваги: Недоліки:
 • Поперечні зчіпні властивості на мокрому асфальті
 • Економічність
 • Гальмівні властивості на сухому асфальті

 

 

6. Barum Bravuris 5HM

Оцінка: 6,9 балів.

Шина Barum Bravuris 5HM трохи розчарувала експертів своїми результатами, тому отримала оцінку «на розсуд».

Ця модель має невисокими гальмівні властивості, особливо на сухому асфальті.

На сухому асфальті Bravuris 5HM також помітно поступається іншим учасникам тесту з більш високими оцінками. Тест «перестроювання» вдається пройти на істотно меншій швидкості. При цьому можуть виникнути як сильні зноси, так і замети.

На мокрому асфальті Bravuris 5HM не дозволяє їхати швидко, так як при маневрах може виникнути як знесення коліс передньої осі, так і занесення і навіть знесення коліс обох осей. При цьому реакції на повороти керма уповільнені. У затяжному повороті при виникненні знесення ця шина дуже повільно реагує на скидання газу (цей прийом використовується для стабілізації автомобіля).

За стійкістю до аквапланування дана шина показує середні результати.

Переваги: Недоліки:
 • Економічність
 • Гальмівні властивості на сухому асфальті;
 • Керованість на сухому асфальті

 

7. Toyo Proxes CF2

Оцінка: 6,6 балів

Шина Toyo Proxes CF2 знайшла номер низьких гальмівних властивостей, особливо на мокрому асфальті, що істотно знизило її підсумкову оцінку. Вердикт експертів по даній шині – «на розсуд» автовласника і з урахуванням необхідності більш акуратною їзди.

На сухому асфальті Proxes CF2 вдається здійснювати маневри на більшій швидкості, ніж у випадку з шиною Barum Bravuris 5HM, але слід пам’ятати про знесення, які виникають при перевищенні розумної швидкості.

При швидкій їзді на мокрому асфальті Proxes CF2 програє багатьом по розгону і гальмування, помітна пауза на повороти керма і виникають нишпорення в поворотах. На затяжний дузі з мокрим покриттям дозволяє їхати достатньо швидко, а при виникненні бокового ковзання вдається швидко стабілізувати автомобіль.

За стійкістю до аквапланування шина Toyo Proxes CF2 в середнячків.

 

Переваги: Недоліки:
 • Збалансовані середні характеристики
 • Гальмівні властивості на сухому асфальті

 

 

8. Firemax FM601

Оцінка: 5,8 балів

Інша китайська шина Firemax FM601 отримала оцінку експертів – «не рекомендована».

Практично у всіх тестах Firemax FM601 була в аутсайдерах, що призвело до отримання дуже низькою підсумкової оцінки. З позитивних її властивостей можна відзначити тільки низький коефіцієнт опору коченню.

На сухому асфальті шина Firemax FM601 не дозволяє їхати швидко, так як в разі екстрених маневрів вона поводиться непередбачувано і може різко піти в знос. За гальмівним властивостям на мокрому і сухому асфальті ця шина в числі гірших.

На мокрому асфальті Firemax FM601очень слизька. При маневрах виникають зноси, а якщо спробувати стабілізувати автомобіль різким скиданням газу, машина може піти в занесення. Деякі затяжні повороти машина проходить в легкому бічному ковзанні.

За стійкістю до аквапланування ця шина також в числі гірших, так як втрачає зчеплення з дорогою на значно менших швидкостях.

Переваги: Недоліки:
 • Економічність
 • Гальмівні властивості на мокрому асфальті;
 • Керованість на мокрому і сухому асфальті

 

Порівняння характеристик шин:


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest