Toyota презентувала електричний кросовер bZ4X

Автор: Редакція | 19 Кві, 2021
Toyota bZ4X (концепт) 2021 року

Електричний кросовер Toyota bZ4X дебютував на міжнародному автосалоні в Шанхаї.

Про підготовку нового електричного кросовера від Toyota було відомо вже давно, але поки компанія представила це лише концепт.  Вже наступного року його запустять в серію: виробництво налагодять в Китаї та Японії, а продавати новинку планують по всьому світу.
Індекс bZ розшифровується як beyond zero ( «за межами нуля»), а друга частина назви вказує на положення моделі в лінійці та наявність повного приводу.

Toyota bZ4X (концепт) 2021 року

На жаль, жодні характеристики на даний момент не розкриваються: відомо лише, що машина розроблена спільно з Subaru на новій платформі e-TNGA. З особливостей можна відзначити альтернативне кермо у вигляді штурвала – в дусі недавнього концепту Lexus LF-Z Electrified, причому управління здійснюється по проводах.

В «Тойоті» кажуть, що за внутрішнім простором bZ4X можна порівняти з седанами D-сегмента, хоча габаритами він ближче до сегменту C.

Toyota вже подала заявку на реєстрацію товарних знаків від bZ1X до bZ5X, а також їхніх варіацій без X – для моноприводних версій.

Офіційно підтверджено, що до 2025 року компанія випустить 15 електромобілів, сім із них з’являться у лінійці bZ.

Платформа Toyota e-TNGA

Крім Subaru, партнерами «Тойоти» в їхній розробці стануть Daihatsu, Suzuki та BYD. Раніше повідомлялося, що йдеться про декілька кросоверів різного розміру, а також седані та мінівені.

Решта вісім електромобілів, ймовірно, будуть побудовані не на e-TNGA, а на базі паливних машин. Крім того, до цього числа можуть увійти компактні транспортні засоби для поїздок на невеликі відстані – на зразок C+pod.
В цілому Toyota планує до 2025 року вивести на світовий ринок близько 70 моделей з електроприводом, вважаючи різні гібриди та електромобілі на паливних елементах.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея Toyota bZ4X (концепт) 2021 року:
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota
Фотограф: Toyota

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest