Європейські автокомпанії побачили катастрофу в «Брекзіті»

Автор: | 25 Вер, 2019

Європейські автовиробники прогнозують глобальні потрясіння, якщо вихід Великої Британії з ЄС не буде узгодженим і впорядкованим.

Європейська асоціація автовиробників і ще 22 національних об’єднання випустили спільну заяву, в якій попереджають про серйозні потрясіння для галузі в тому випадку, якщо Велика Британія вийде з ЄС без угоди.

Автомобільні компанії впевнені, що якщо «Брекзіт» пройде без укладення компромісної угоди, як планується зараз, то ринок чекає катастрофа, яка відіб’ється спочатку на європейських покупцях, а потім й для всіх інших.

Все почнеться з суворіших комерційних умов ведення бізнесу з Великою Британією і багатомільярдних податків. Налагоджена безперебійна торгівля автомобілями та запчастинами буде зруйнована.

За попередніми підрахунками, «жорсткий Брекзіт» призведе до того, що автовиробники будуть змушені втратити на митниці близько 5,7 мільярдів євро. Заводи з випуску машин знаходяться по обидва боки Ла-Маншу, і компанії вже почали заявляти про намір закрити виробничі майданчики в зв’язку з планом Великої Британії вийти з ЄС без угоди. Європейські автодилери готуються до підвищення цін після Нового року.

Британський автопром теж знаходиться в занепаді: інвестиції з січня по червень 2019 року скоротилися на 70%. Через податки споживачі будуть змушені змінювати автомобільні смаки, і це змінить розташування сил на європейському авторинку. Ситуація в ЄС відіб’ється й на інших країнах, які імпортують машини європейського виробництва, в тому числі Україні.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest