«Дакар» розіграють Toyota та X-raid – Сайнс

Автор: Редакція | 29 Гру, 2020

Легенда ралі Карлос Сайнс вважає, що боротьба за загальну перемогу в ралі «Дакар» 2021 року відбуватиметься між Toyota та X-raid Mini.

«Дакар» став змаганням двох брендів Toyota та X-raid, коли Peugeot закрила свою заводську програму після трьох послідовних перемог між 2016-18 рр.
Але у двох виробників у 2021 році з’явився новий потужний претендент в особі команди Bahrain Raid Xtreme, яка запросила теж легенду WRC Себастьяна Льоба та переможця 2015 року Нані Рома, котрі кермуватимуть спеціально побудованими Prodrive BRX1.

Сайнс, який захищатиме свій титул переможця 2020 року, виступатиме знову на багі X-raid разом із 13-кратним переможцем Стефаном Петранселем, й вважає, що Mini та Toyota є фаворитами в категорії позашляховиків, а відсутність досвіду BRX може вплинути на результат.

«Я думаю, що гонка проходитиме між Toyota та Mini, – сказав Сайнс. – Є багато машин Toyota і лише два Mini [баггі]. Ми вже бачили на двох ралі, що ми змусили Toyota покрашитись. Бій з Насером [Аль-Аттією] буде жорстким.

Автомобілі Prodrive мають двох дуже хороших гонщиків. Повторний прихід Льоба збільшує пул пілотів. Prodrive надзвичайно здатний зробити виграшний та надійний автомобіль.

Проте, дуже важко перемогти з першої спроби, хоча я не кажу, що це неможливо. Скільки б ви не тестували, темп та сюрпризи в гонці різними».

 Карлос Сайнс на Mini X-raid 

Ралі «Дакар» відбуватиметься другий рік поспіль у Саудівській Аравії в рамках п’ятирічної угоди між АСО та державою Перської затоки.

Після того, як керівник ASO Девід Кастера визнав, що деякі етапи на другому тижні цьогорічного «Дакара» були «дуже швидкими», організація зосередилася на областях, де проводився перший тиждень заходу – хоча маршрут все ще «80-90% новий» порівняно з попереднім виданням.

Також відбулися зміни на етапі марафону, на якому гонщикам не дозволяється міняти шини на своїх машинах, не зазнавши штрафу.

Карлос Сайнс на Mini X-raid

На запитання про свої думки щодо змін на 2021 рік, Сайнс сказав: «На початку цього року організація реалізувала величезний потенціал Саудівської Аравії для цієї гонки.

Вперше другий тиждень був дещо небезпечним, й організація слухала й вчилася на цьому. Я думаю, цього року два тижні пройдуть більше на півночі, адже, на наш погляд, перший тиждень був фантастичним.

Існує марафонський етап, який цього разу ускладнився, бо у випадку проколу ви не можете [без штрафу] зняти колеса з машини. У нас є два запасні колеса.

Іншого дня, якщо ви проколюєте й команда надає шину, це 15 хвилин. Якщо вам потрібні обидва колеса, ви можете витратити до 30 хвилин. Потрібно бути обережним і удачливим, щоб не отримати прокол».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motorsport.com

Галерея Карлоса Сайнса на Mini X-raid:
Фотограф: A.S.O.
Фотограф: A.S.O.
Фотограф: A.S.O.
Фотограф: Red Bull Content Pool
Фотограф: Red Bull Content Pool

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest