Дакар-2022, Етап 2: Барреда переміг, Сандерленд очолив «абсолют»

Автор: Роман Галімон | 03 Січ, 2022
Хоан Барреда

Гонщик Honda Хоан Барреда здобув перемогу на другому етапі ралі Дакар 2022 року в понеділок, а гонщик GasGas Сем Сандерленд фінішував другим й очолив загальний залік.

Оскільки лідер Даніель Сандерс (GasGas) втратив час по відношенню до своїх суперників після того, як відкрив етап, а потім програв через навігаційну помилку, залік мотоциклів на «Дакар» зазнав значних змін на спеціальній ділянці у 338 км між Хаїлом і Аль-Кайсума.

Іспанський ветеран Барреда в повній мірі скористався проблемами Сандерса, здобувши свою 28-у перемогу на етапах «Дакар» та увійшов в першу десятку в загальній класифікації після важкого початку ралі в суботу.

При старті з 17-го позиції в загальному заліку та за відставання 40 хвилин від Сандерса, Барреда швидко поїхав на своєму мотоциклі Honda CRF 450 Rally, перебуваючи другим після Руї Гонсалвеса з Sherco, перш ніж захопити лідерство на четвертій контрольній точці етапу.

Після цього він продовжив віддалятися від своїх суперників, зрештою вигравши етап із значним відривом у 5 хвилин 33 секунди від Сандерленда.

Переможець «Дакара» 2017 року Сандерленд мав власну частку проблем у перші два дні ралі, але оскільки Пабло Квінтанілья з Honda також зазнав проблем у понеділок, його другого результату було достатньо, аби піднятись на вершину загального рейтингу.

Партнери по команді Сандерленда, Кевін Бенавідес і Тобі Прайс завершили другий етап на третій і п’ятій позиціях, розділених Скайлером Хоулзом на Husqvarna, котрий провів вдалий день для австрійського виробника.

Хоакім Родрігес був вражаючим шостим для Hero, трохи більше ніж на 10 хвилин відстаючи від Барреди, а Стефан Світко (Slovnaft KTM) близько слідував за ним на сьомому місці.

Адріен ван Беверен випередив свого напарника по команді Yamaha Ендрю Шорта на восьмому місці, а 10 найкращих замикав Аарон Маре на мотоциклі Hero.

За межею топ-10

Сандерс був попередньо класифікований на 22-му місці, програвши майже 25 хвилин Барреді, а Квінтанілья зайняв три позиції позаду на 25-му.

У загальному заліку Сандерленд лідирує попереду Адріена ван Беверена у 2 хвилини 51 секунди, а Сандерс дивовижно утримався на третьому місці завдяки відриву, який він створив на першому етапі в неділю.

Маттіас Волкнер є провідним гонщиком KTM на четвертому місці, незважаючи на те, що він фінішував лише 14-м у понеділок, а Хоус та Лоренцо Сантоліно (Sherco) посідають п’яте та шосте місця відповідно.

Квінтанілья опустився з другого на сьоме, відпустивши лідерів на півгодини, оскільки Світко та Маре опинилися восьмими та дев’ятими відповідно.

Барреда потрапив у десятку найкращих, але має дефіцит у 20 хвилин 25 секунд до загального лідера Сандерленда.

Драма для Петруччі

Після вражаючого виходу на 13-е місце на першому етапі в неділю на околицях Хаїла, надії переможця MotoGP Даніло Петруччі на гарний дебют на Дакарі були зруйновані механічними проблемами на етапі 2.

Не маючи змоги відремонтувати свій KTM Tech 3 після зупинки на відмітці 115 км, Петруччі попросив організаторів перевезти його до бівуака, заявивши про офіційний схід.

Однак завдяки новому правилу, запровадженому в Дакарі цього року, італієць зможе продовжити ралі у вівторок, але не боротиметься за загальну перемогу.