Дакар-2022, Етап 5: Боротьба серед вантажівок, українці 15-ті в SSV

Автор: Роман Галімон | 06 Січ, 2022
Ігнасіо Касале

П’ятий етап «Дакара» 2022 року знову запропонував чимало боротьби у заліку вантажівок, а у класі мотовсюдиходів українці вийшли на 15-те місце в абсолюті SSV.

Після середини 421-кілометрової спецділянки навколо Ер-Ріяда ситуація у заліку п’ятого етапу майже завмерла й перші чотири місця розіграли між собою лише гонщики Камазу.

Хоча Янус ван Кастерен програв на фініші лише 8хв.47 хв, нідерландець на капотному Iveco команди De Rooy став лише 5-м. Алеш Лопрайс на Praga програв ще менше хвилини й став 6-м на етапі.

Саме ці гонщики поки єдиними можуть розраховувати на покращення позицій у випадку проблем лідерів. На разі, їхнє відтавання від топ-3 складає 52хв16с та 1год.1хв. відповідно.

Pos. Drive-Team Team Time Variation Penality
1 500 (raf) D. SOTNIKOV KAMAZ 19h 09′ 20” 00h 01′ 00”
2 505 (raf) E. NIKOLAEV KAMAZ 19h 19′ 13” + 00h 09′ 53” 00h 02′ 00”
3 501 (raf) A. SHIBALOV KAMAZ 19h 35′ 47” + 00h 26′ 27”
4 504 (nld) J. VAN KASTEREN DE ROOY IVECO 20h 01′ 36” + 00h 52′ 16” 00h 15′ 00”
5 508 (cze) A. LOPRAIS LOPRAIS PRAGA 20h 10′ 33” + 01h 01′ 13” 00h 16′ 00”
6 509 (raf) A. KARGINOV KAMAZ 20h 45′ 32” + 01h 36′ 12” 00h 01′ 00”
7 506 (nld) M. VAN DEN BRINK DE ROOY IVECO 20h 56′ 06” + 01h 46′ 46”
8 523 (nld) M. VAN DEN HEUVEL DAKARSPEED 21h 37′ 07” + 02h 27′ 47” 00h 19′ 00”
9 515 (nld) V. W. CORNE VERSTEIJNEN DE ROOY IVECO 21h 40′ 52” + 02h 31′ 32” 00h 15′ 00”
10 522 (nld) R. DE GROOT FIREMEN DAKAR TEAM 22h 13′ 44” + 03h 04′ 24” 00h 19′ 00”

Мотовсюдиходи

Євген Ковалевич та Дмитро Циро

Українці Євген Ковалевич та Дмитро Циро, які виступають у заліку SSV, п’ятий етап почали з 10-ї позиції, але багато програли на першій контрольній точці, коли показали 24-й час.

Пізніше український екіпаж, що виступає на техніці команди South Racing Can-Am, зміг покращитись аж до 11-го часу всередині дистанції, але багато втратив на фініші й став лише 18-м за підсумками дня.

Тим не менш, українські гонщики піднялись в абсолюті на 15-те місце з відставанням від лідерів 4год.20хв.

Dakar Classic

Сергій Малик

Український екіпаж Сергія Малика продовжує виступати у спеціальному заліку Dakar Classic на вантажівці Renault Kerax D-50 під №913.

Проблеми із двигуном, швидше за все, далися в знаки, адже темп вантажівки продовжує падати.

На разі, на п’ятому етапі українці стали 110-ми та займають 98-му позицію у загальній класифікації Dakar Classic, де змагаються 140 екіпажів, більшість з яких виступають на позашляховиках та багі.

Завтра екіпажі цього заліку мають проїхати 215 км гоночної дистанції та 201 км у форматі ліазону.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.