Дакар-2022, Етап 9: Де Вільєр очолив подіум для Toyota

Автор: Роман Галімон | 11 Січ, 2022
Жинель де Вільєр

Toyota продемонструвала найкращий результат на ралі «Дакар» 2022 року, оскільки Жинель де Вільєр очолив потрійний подіум для японського виробника, випередивши Хенка Латегана та лідера заліку Нассера Аль-Аттія.

В той час як гонщики Audi Маттіас Екстрьом та Стефан Петрансель були змушені відкривати спецділянку після їхнього подвійного фінішу в понеділок, три Toyota здобули перемогу на 287-кілометровому заїді навколо Ваді-Ад-Давасіра.

Переможець п’ятого етапу Латеган мав перевагу на початку етапу, але не зміг відірватись від своїх напарників по команді де Вільєра та Аль-Аттії, в той час як Петрансель і Себастьян Льоб на Prodrive також вели жорстку боротьбу з «Тойотами» на старті ділянки.

Де Вільєр вийшов у лідери на третій контрольній точці на 118 км й залишався попереду майже до своєї першої перемогу на Дакар-2022, коли фінішував лише у дев’яти секундах попереду свого партнера Латегана.

Аль-Аттія закінчив етап у хвилині позаду напарників по команді на третьому місці, посиливши свої шанси на четверту загальну перемогу в «Дакар».

Загальний залік

Маттіас Екстрьом

Екстрьом знову гарно провів день й опинився лише у 2хв.07с. позаду темпу Toyota на четвертому місці, в той час як Льоб фінішував ще на чотири секунди позаду (п’ятий на етапі), хоча був другим на третій контрольній точці.

Сайнс і Петрансель фінішували шостим і восьмим на двох інших Audi відповідно, не програвши більше 4 хвилин де Вільєру, а переможець «Дакара» 2014 року Нані Рома позбувся від серії поганих результатів і фінішував 10-м.

У загальній класифікації Аль-Аттія тепер має перевагу в 39 хвилин 05 секунд перед своїм найближчим суперником Льобом, а Язід Аль-Раджі програє майже на годину на Toyota Overdrive.

Орландо Терранова (Prodrive) тепер четвертий у загальному заліку, тоді як де Вільєр також обійшов Якуба Пшигонскі з X-raid Mini й піднявся на п’яте місце.

Гонщики Audi досі не увійшли в топ-10, а найкращим є Екстрьом, який розташувався на 11-му місці й на 10 хвилин відстає від Маттьє Серрадорі (Century).