Дакар-2022, Етап 1: Аль-Аттія перемагає, Audi зазнає краху

Автор: Роман Галімон | 02 Січ, 2022
Нассер Аль-Аттія

Гонщик Toyota Нассер Аль-Аттія здобув перемогу на першому етапі ралі Дакар 2022 року, в той час як Audi пережила катастрофічний день у Саудівській Аравії зі своїм гібридним позашляховиком RS Q e-tron.

У першій половині спецділянки 333 км поблизу Хаїля в Саудівській Аравії Аль-Аттія все ще боровся із трьома Audi, а екіпаж Стефана Петранселя програвав лише шість секунд після перших 120 км.

Однак, 14-разовий чемпіон «Дакара» Петрансель став першим гонщиком, хто вибув із змагань після того, як його позашляховик отримав серйозні пошкодження в аварії.

Через зламану задня вісь й пошкоджену ліву задня підвіску, француз більше чотирьох годин чекав на вантажівку допомоги, яка врешті-решт усунула пошкодження.

Але проблеми Audi на цьому не закінчилися, оскільки невдовзі Сайнс втратив більше двох годин у пошуках складного контрольного пункту ближче до кінця етапу, відставши на шість хвилин від лідерів із не пов’язаними проблемами в середині дня.

Оскільки Маттіас Екстрьом також відставав на третьому Audi під завершення етапу, Аль-Аттія зміг збільшити свою перевагу на Toyota, врешті-решт здобувши перемогу із відривом у 12 хвилин 44 секунди.

Проблеми Audi також дозволили Себастьяну Льобу вийти на другу позицію в загальному заліку разом із командою Bahrain Raid Xtreme та позашляховиком від Prodrive.

Льоб та Аль-Аттія їхали разом на останній частині етапу і були єдиними двома гонщиками, які перетнули останній контрольний пункт правильно з першої спроби. Це дозволило дуету створити значну перевагу після першого етапу, а їхній найближчий суперник Мартін Прокоп фінішував у 10 хвилинах позаду на Benzina Ford.

Лусіо Альварес (Overdrive Toyota), Володимир Васильєв (VRT BMW) і Себастьян Халперн (X-Raid Mini) зайняли четверте, п’яте та шосте місця відповідно, а Жініель де Вільє фінішував сьомим й підтвердив гарну форму Toyota.

Якуб Пшигонські (Orlen Mini), саудівський гонщик Язід Аль-Раджі (Overdrive Toyota) і п’ятиразовий переможець у заліку мотоциклів Сиріл Депре (GPX Peugeot) завершили 10-ку найкращих.

Переможець «Дакара» 2014 року Нані Рома (Prodrive) зайняв 23 місце після величезної втрати часу через власні проблеми з навігацією, випередивши на три місця найкращу Audi Екстрьома.

Сайнс попередньо займає 32-е місце, закінчивши етап за 2год07хв від переможця Аль-Аттії.