Команди Формули 1 знімають фарбу для зменшення ваги

Автор: Редакція | 23 Бер, 2022
Ленс Стролл Aston Martin знімальний день

Деякі команди Ф1 вже після першого Гран Прі вирішили позбутися деякої фарби з болідів, аби позбутися зайвої ваги.

Після презентації болідів 2022 року, деякі команди Ф1 зіткнулися з величезною боротьбою у намаганні досягти мінімальної ваги.

Й хоча мінімальна маса боліда Ф1 зросла з 752 кг до 795 кг у цьому сезоні, більшість команд не змогла наблизитися до цього показника.

В якості компромісу та для запобігання дорожчої гонки озброєнь у спробі зменшити вагу болідів було досягнуто домовленості про збільшення мінімальної ваги до 798 кг на початку сезону.

Однак навіть це виявилося складним завданням для деяких команд – саме тому вони шукали всі можливості, щоб знайти будь-який надлишок, який у них залишився.

На Гран Прі Бахрейну вже було помічено, що на багатьох болідах відсутні ділянки фарби, а натомість вони зняті аж до «голого» вуглецевого волокна.

Зокрема, McLaren змінив верхівку капоту з помаранчевого кольору (на момент презентації) на чорний.

Команда Aston Martin видалила фарбу з бокових ділянок біля підлоги, підтверджуючи рішучість зменшити вагу.

Як це пояснюють команди?

Головний технічний директор Aston Martin Енді Грін сказав, що хоча загальна перевага у вазі здається незначною, все, що може допомогти, вітається.

«Вага — це велика, велика проблема, – пояснив він. – Ці автомобілі важкі за правилами, і опуститися до нормативної ваги – складно.

«Ми переглянули всю машину від передньої до задньої частини і знімали фарбу, де тільки могли. Я думаю, що загалом ми заощадили близько 350 грамів».

Навіть топові команди працюють над зниженням ваги, особливо якщо вони намагаються покращити болід.

Mercedes вважає, що його команда та Red Bull мають найбільшу вагу на сітці на даний момент.

Керівник команди Тото Вольфф сказав: «Якщо я можу зробити найкраще припущення, то ми та Red Bull входимо в топ-10 болідів із найбільшою вагою. А в когось ситуація аналогічна або трохи краща».

«Це велика перевага чи недолік для часу на колі. Але відноситься до цього треба розумно. Деякі прийняли рішення перейти знімати фарбу, і зараз вони виграють від цього. Я думаю, що для нас, безперечно, є куди вдосконалюватися, а також усунути деякі занадто важкі елементи, які ми маємо на боліді».

Головний інженер Red Bull Пол Монаган додав: «Важко втримати ці машини нижче допустимої ваги. Особливо коли вони еволюціонують на початку їхнього запуску, то вага схильна повзти вгору».

«Тоді для того, щоб знову зняти цю вагу, потрібно докласти певних зусиль. Усі ведуть одну боротьбу. Де ми знаходимося відносно всіх інших, вам доведеться запитати у FIA, але це хороший виклик».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motorsport.com


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest