Ф1 замислилась над майбутнім Гран Прі Саудівської Аравії

Автор: Редакція | 29 Бер, 2022
Трек Джидда

Формула 1 може переглянути контракт Гран Прі Саудівської Аравії, якщо обставини навколо треку не зміняться до наступного сезону.

Генеральний директор Формули 1 Стефано Доменікалі висловив занепокоєння щодо ракетного удару під час Гран Прі Саудівської Аравії, але вважає, що присутність етапу може допомогти країні.

Після важких вихідних для Формули 1 на Гран Прі Саудівської Аравії, коли був завданий ракетний удар по сховищу нафти в 16 км від траси Джидда, доля гонки була під питанням.

У той час як керівники Формули 1 були впевнені в безпеці на місці проведення етапу після зустрічі із саудівською владою, гонщики були більш стурбовані ситуацією і провели чотиригодинний брифінг у п’ятницю ввечері, щоб обговорити потенційний бойкот.

Зрештою, після переговорів з керівниками команд, представниками Саудівської Аравії та керівництвом Ф1, пілоти погодилися взяти участь у змаганнях.

Майбутнє етапу обговорять

Трек Джидда

Але в той час як було прийнято рішення на проведення етап, незабаром очікується початок переговорів стосовно майбутнього Гран Прі Саудівської Аравії у Формулі 1.

Й хоча Саудівська Аравія підписала найдорожчий контракт й, за припущеннями, платитиме 55 мільйонів доларів за проведення кожного етапу до 2025 року, у паддоку все більше стурбовані ситуацією з безпекою та негативом, який оточував Ф1 протягом останніх днів.

Зокрема, керівник команди Williams Йост Капіто сказав для сайту RacingNews365.com: «Я думаю, що обговорення потрібно було провести раніше, і тепер буде після, але не під час події. Поки у нас є підтвердження, що безпека є і що ми в безпеці».

Ф1 потрібна Саудівській Аравії

Трек Джидда

З іншого боку, гендиректор Ф1 Стефано Доменікалі вважає неправильним припускати, що є великі знаки питання стосовно майбутнього етапу.

У розмові зі Sky Доменікалі сказав: «Я думаю, що він не під знаком питання. Це питання розуміння ситуації».

«Ми не сліпі, але ми не повинні забувати одну річ: ця країна, також завдяки Формулі 1 і виду автоспорту, у який ми віримо, робить величезний крок вперед».

«Ви не можете робити вигляд, що змінюєте культуру, яка налічує більше тисячоліття, за мить ока. Ресурси, які вони використовують, щоб рухатися вперед, ви можете побачити тут».

«Не забувайте, пару років тому жінки не вміли керувати автомобілем, і вони тут, на решітці, підбадьорюють дітей. Вони гуляють, вони бачать спорт, вони змінюють багато законів. щоб переконатися, що це відбувається. Ми повинні це враховувати».

«Звичайно, всередині є напруженість, є речі, які потрібно покращити. Ми не хочемо бути політичними щодо цього».

«Але я вірю, що ми відіграємо дуже важливу роль у модернізації цієї країни. Ми, звичайно, зосереджені на тому, щоб вони були центром нашого порядку денного».

Хоча дехто припускає, що Формула 1 вчинила лицемірною, скасувавши Гран Прі росії через війну з Україною, але продовжує співпрацювати з Саудівською Аравією, незважаючи на конфлікт в Ємені, Доменікалі бачить речі інакше.

«Це питання визначення, це теракт чи це війна? – пояснив він. – Ми говоримо про спорт. Ми, звісно, контактуємо з усіма органами влади і з усіма посольствами, з усіма відповідними керівними органами».

«І, звичайно, ми будемо дотримуватися цього, і ми ніколи не опинимося в ситуації, яка може поставити під загрозу безпеку наших людей».

Безпека треку

Мік Шумахер

Крім того після аварії Міка Шумахера багато хто заговорив й про безпеку самого треку Джида, який складається із неймовірної кількості поворотів (27), деякі з яких є «сліпими».

Аварії на гонках підтримки та під час практик Ф1 доводять, що їздити на високих швидкостях між бар’єрами й без достатніх зон безпеки – небезпечно.

Й хоча команди вголос про це не говорять, проте та ж команда Haas вирішила не ризикувати й не збирати ще один болід для Шумахера, бо тоді просто не вистачить деталей на наступний Гран Прі Австралії.

Журналісти ж були більш різкі у висловлюваннях. Так журналіст видання WTF1 Метт Галахер написав: «Скільки нам ще потрібно отримати цих приголомшливих аварій, щоб вони зрозуміли, що цей трек небезпечний?»

Британський журналіст Марк Галахер (GP Racing) додав: «Весь трек потрібно скасувати для попереджувальної перевірки».

То ж питань до Гран Прі Саудівської Аравії чимало й залишилось дізнатись чим завершиться робота над контрактом із його промоутерами.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest