Ферстаппен знову здобув поул в Австрії

Автор: Роман Галімон | 04 Лип, 2021

Гонщик Red Bull Racing Макс Ферстаппен здобув черговий поул на «домашньому» треку, на якому цього тижня відбувається Гран Прі Австрії.

Знову попри всі прогнози поки що заїзди Гран Прі Австрії відбувались за сухих умов та навіть із температурами більшими за ті, що були під час попереднього Гран Прі Штирії.

Можливо саме це (плюс послаблення обмежень) дозволило приїхати на трасу більшій кількості уболівальників. Особливо у помаранчевих футболках. Тим більше, їхній кумир не підвів їх.

Q1

Ферстаппен одразу показує 1,04,249, й до цього результати не можуть дотягнутися ані пілоти Mercedes, ані інші суперники. При цьому найближчим до нідерландця став гонщик McLaren Ландо Норріс (0,096с) та Фернандо Алонсо (0,228с).

Цікаво, що майже всі гонщики вмістились у секунду від лідера, тож Кімі Райкконен, який не пройшов разом з іншими чотирма гонщиками у другу кваліфікацію, програв лише 0,7 с.

Також із кваліфікації вибули Окон, Латіфі та гонщики Haas.

Q2

Другий сегмент кваліфікації лідери почали з комплектів Medium й Ферстаппен знову з першої спроби став найкращим – 1,04.208. Й другим знову став Норріс (0,275) й теж на «медіум».

При цьому, топ-10 вмістилась у 0,477 секунди й, зрозуміло, за прохід далі у кваліфікації розвернулась щільна боротьба.

Більш того у Medium навіть повірили у Williams й Джордж Расселл «вибив» із топ-10 обох гонщиків Ferrari.

Тим не менш, ситуація серед лідерів не змінилась: Ферстаппен очолив Q2 попереду гонщиків Mercedes.

Кваліфікацію залишили гонщики Скудерії, Ріккардо, Алонсо та Джовінацці. При цьому Алонсо в останньому повороті був заблокований Феттелем, який саме збирався на свою швидку спробу.

Після кваліфікації стало відомо, що німець отримав штраф у три місця за блокування Алонсо.

Q3

Макс Ферстаппен та Серхіо Перес

У фінальній сесії Норріс ледь не створив сенсацію й вийшов за 1хв04с – з часом 1,03,958.

Але майже одразу Ферстаппен бере проміжний поул  – 1,03,720 й далеко (за мірками доволі короткого Ред Булл Ринг) відривається від конкурентів. Хемілтон лише третій попереду Боттаса та Переса.

У другій фінальній спробі Норріс знову зміг покращити свій темп й ледь не здобув поул, програвши лише 0,048 с (й це при тому, що Ферстаппен не зміг зменшити свій час). Це буде перший старт британця з першого ряду!

Перес також зміг покращитись на останніх хвилинах й обійшов у протоколі двох «Мерседесів».

Гонщики AlphaTauri випередили в кваліфікації суперників з Aston Martin, а Рассел навіть «втиснувся» між Феттелем та Строллом. При цьому, німця це чекає штраф у три місця на старті.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook, Twitter та Telegram.