FIA та Ferrari уклали «секретну» угоду

Автор: Роман Галімон | 29 Лют, 2020

Команда Ferrari не буде оштрафована за «нелегальність» своїх двигунів у сезоні Ф1 2019 року, адже підписала «секретну» угоду з FIA.

Після літньої перерви сезону Ф1 2019 року багато хто помітив, що боліди Ferrari сильно додали у максимальній швидкості й це підтвердили шість поспіль здобутих поулів гонщиками Скудерії.

Деякі команди, зокрема Red Bull, почали скаржитися в FIA, аби було проведено розслідування щодо легальності двигунів Ferrari. Були підозри, що інженери з Маранелло змогли якимось чином обійти датчики FIA та додавати в певні моменти паливо до двигуна й підвищувати його потужність, хоча сукупні витрати пального під кінець гонки були у нормі.

У підсумку FIA після Гран Прі Бразилії вилучила паливні системи на трьох болідах (з різними моторами) та провела розслідування, яке нічого не виявило. І про це було повідомлено ще перед фінальним етапом Ф1 2019 року.

Проте тепер, FIA перед початком сезону 2020 року випустила ще один прес-реліз:

«FIA оголошує, що після ретельного розслідування федерація завершила аналіз того, як працює силова установка на боліді Формули 1 Ferrari, та уклала з командою угоду.

Деталі цієї угоди будуть відомі лише двом залученим сторонам. FIA та Scuderia Ferrari домовилися про певну кількість зобов’язань у технічній сфері.

Ці зобов’язання дозволять поліпшити контроль за силовими установками в Формулі 1 у майбутніх сезонах, допоможуть FIA в інших регуляторних обов’язках, що стосуються Формули 1, а також в дослідженнях викидів вуглекислого газу і видах палива, розроблених з урахуванням екологічних норм».

Багато хто називає цю угоду – досудовим компромісом, який дозволив Ferrari не втратити обличчя, а FIA отримати додаткові кошти на дослідження. Здається, ціною для Скудерії стане те, що вона вже не буде говорити про вихід із Формули 1 та застосовувати право вето на новий регламент.

Цей прес-реліз може стати кінцем історії про «нелегальність» двигунів Ferrari у 2019 році, але й може й збільшити критику в бік Ferrari та FIA.

Принаймні, до Гран Прі Австралії навряд стануться суттєві зміни. А ось вже в Мельбурні стане зрозуміло – наскільки буде повільною Ferrari у порівнянні з 2019 роком. Якщо червоні боліди будуть суттєво повільними, тобто «нелегальні» двигуни дійсно давали суттєвий ефект минулого сезону, то деякі команди можуть оскаржити всі виступи Скудерії у 2019 році й отримати додаткові призові.

Хоча, можливо, Liberty Media зможе домовитись з усіма командами та запропонувати нові умови розподілу доходів, якщо вони підпишуть Договір Згоди на 2021-2026 роки.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest