FIA розгляне скасування ліцензій російським гонщикам

Автор: Редакція | 01 Бер, 2022

FIA оголосила про проведення позачергового засідання Всесвітньої ради з автоспорту (WMSC) після того, як МОК закликав заборонити виступи російським спортсменам.

Після початку вторгнення російських військ в Україну минулого четверга Формула 1 оголосила, що не буде проводити Гран Прі Росії 2022 року, а тепер вже йдеться про скасування гоночних ліцензій FIA.

Ряд світових чемпіонатів і спортивних заходів вже розірвали зв’язки з країною на тлі засудження та санкцій з боку західних країн у всьому світі.

Минулого тижня президент FIA Мохаммед Бен Сулайм звернувся до Автомобільної федерації України, щоб запропонувати свою підтримку, й у відповідь президент FAU Леонід Костюченко закликав заборонити російським та білоруським спортсменам участь у змаганнях під егідою FIA.

Раніше виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) рекомендував не брати участь у міжнародних змаганнях російських чи білоруських спортсменам та офіційним особам.

Враховуючи, що FIA є визнаною федерацією МОК з 2012 року, то теж повинна вчинити відповідні заходи.

У короткій заяві, опублікованій представником FIA в понеділок ввечері, було підтверджено, що WMSC зустрінеться для обговорення вищезазначеного питання.

«Завтра буде скликано позачергове засідання Всесвітньої ради з автоспорту для обговорення питань, пов’язаних із триваючою кризою в Україні, – йдеться у повідомленні від понеділка. – Подальші оновлення будуть опубліковані після зустрічі».

Будь-які дії щодо російських спортсменів безпосередньо вплинуть на Микиту Мазепина, який виступає за Haas у Формулі 1.

Відомо, що майбутнє Мазепина з командою піддається сумніву після того, як минулого тижня логотипи компанії його батька, «Уралкалій», зняли з автомобіля Haas в останній день тестів Ф1.

Команда заявила, що проведе переговори з цього приводу найближчими днями.

Дії FIA слідують за кроками інших міжнародних спортивних федерацій. Раніше ФІФА оголосила, що всі російські клуби та національні команди були відсторонені від змагань за рекомендацією МОК.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motorsport.com


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest