FIA відповіла командам Ф1 на звинувачення у «покриванні» Ferrari

Автор: Роман Галімон | 06 Бер, 2020

FIA опублікувала відповідь після колективної заяви семи команд Формули 1, які були невдоволені підписанням «секретної угоди» з Ferrari.

У середу сім команд, що не працюють із Ferrari – а саме McLaren, Mercedes, Racing Point, Red Bull, Renault, AlphaTauri та Williams – опублікували спільну заяву, в якій зазначили, що були «здивовані та шоковані» результатами розслідування щодо двигунів Скудерії, які FIA вирішила не оприлюднювати.

Можливо, за бажання закрити дискусію щодо легальності двигунів Ferrari, FIA вирішила пояснити, чому було прийнято саме таке рішення.

«FIA провела детальний технічний аналіз силового агрегату Ferrari, як це має право зробити для будь-якого учасника чемпіонату світу з Формули 1.

Детальні та ретельні розслідування, проведені протягом сезону 2019 року, викликали підозри в тому, що силова установка Ferrari могла постійно не працювати в межах правил FIA.

Команда Ferrari рішуче висловилася проти підозр і підтвердила, що її силова установка завжди працювала відповідно до регламенту. FIA не була повністю задоволена, але вирішила, що подальші дії не обов’язково призведуть до переконливої справи через складність питання та суттєву неможливість надання однозначних доказів порушення.

Аби уникнути негативних наслідків, які спричинить тривалий судовий процес, особливо, з огляду на невизначеність результатів таких судових процесів та в інтересах Чемпіонату та його зацікавлених сторін, FIA, відповідно до статті 4 (ii) своїх Судових та дисциплінарних правил (Judicial and Disciplinary Rules – JDR), вирішила укласти ефективну та перешкоджаючу угоду про урегулювання з Ferrari та припинення провадження.

Цей вид угоди є правовим інструментом, визнаний важливим компонентом будь-якої дисциплінарної системи, і використовується багатьма державними органами та іншими спортивними федераціями при вирішенні суперечок.

Конфіденційність умов мирової угоди передбачена статтею 4 (vi) JDR».

Після оприлюднення цієї заяви, FIA сподівається, що питань стане менше. Справді?


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest