Сім команд Ф1 засудили «секретну» угоду FIA з Ferrari

Автор: Роман Галімон | 04 Бер, 2020

Більшість команд Формули 1, окрім Alfa Romeo й Haas, випустили спільний офіційний прес-реліз із засудженням угоди FIA та Ferrari.

Команди Формули 1 Mercedes, Red Bull, McLaren, Renault, AlphaTauri, Racing Point і Williams виступили з офіційним засудженням угоди, яка було досягнуто між Farrari і FIA. У документі говориться, що ця угода викликала «подив й шок».

Зокрема в заяві сказано:

«Міжнародний спортивний регулятор несе відповідальність та має діяти з найвищими стандартами управління, доброчесності та прозорості.

Після місяців розслідувань, проведених FIA лише після запитів, піднятих іншими командами, ми рішуче виступаємо проти того, щоб FIA укладала конфіденційну угоду з Ferrari щодо узгодження цього питання.

Тому ми публічно заявляємо про наше спільне зобов’язання продовжувати повне та належне розкриття цього питання, щоб наш спорт ставився до всіх конкурентів справедливо та рівномірно. Ми робимо це від імені вболівальників, учасників та зацікавлених сторін Формули 1.

Крім того, ми залишаємо за собою право вимагати судового відшкодування в межах належного процесу FIA та перед компетентними судами».

Не підписали заяву тільки команди, що використовують двигуни з Маранелло: це Alfa Romeo, Haas і власне Ferrari.

Скандал набирає обертів

Скандал виник через публікацію FIA свого оголошення, в якому говорилося про завершення розслідування щодо законності силових установок Ferrari. Проте результати розслідування за домовленостями сторін стали засекречені, а Скудерія офіційно не понесла жодного покарання.

Хоча, наслідками для Ferrari стала зміна конструкції двигуна на 2020 рік, який став менш потужнішим, та інвестування програм FIA за власні кошти, про розміри яких теж нічого невідомо.

Були припущення, що FIA отримала інформацію про невідповідність двигунів Ferrari 2019 року з джерел, які не могли бути представлені в суді, якби такий процес розпочався проти італійської команди. Тому й була досягнута угода, яка була засекречена.

Проте інші команди Ф1, які можуть претендувати на призові Ferrari у випадку її дискваліфікації з чемпіонату-2019, вирішили на цьому не зупинятися.

Ініціативу при цьому взяв керівник Mercedes Тото Вольфф, якому Ferrari (за чутками) ветувала входження в керівництво Формулою 1, куди він збирався піти після можливого закриття команди Mercedes.

Таким чином, хоча FIA хотіла закрити питання «легальності» двигунів Ferrari 2019 року своїм коротким прес-релізом, здається, тепер проблема може постати ще гостріше. І вона може загостритись, якщо червоні боліди не зможуть показувати гарних результатів на перших Гран Прі сезону Ф1 2020 року.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest