Формула 1 змінила формат спринтерської гонки

Автор: Редакція | 17 Кві, 2022

Спринтерські гони відбудуться й у сезоні-2022, зазнавши деяких змін у розкладі та правилах. Організатори Ф1 нагадали про формат спринту.

Де цьогоріч відбудеться спринтерські гонки Ф1?

Після трьох «спринтерських» вікендів минулого року, FIA повідомила про рішення зберегти ту саму кількість на 2022 рік, враховуючи тиск на команди через внесення кардинальних змін до аеродинаміки у технічному регламенті.

Однак зміни все ж відбулись й стосуються вони місць проведення спринтерських гонок: Імола та Ред Булл Ринг отримали можливість провести цей формат.

Також формат «спринту» залишиться на Гран Прі Сан-Паулу, де минулого року Льюїс Хемілтон зміг створити приголомшливий прорив та залишитись в боротьбі за титул.

Який формат?

Як і минулого року, спринтерська гонка буде заїздом на 100 км без обов’язкових піт-стопів, але з щільною боротьбою від старту до фінішу.

Однак цьогоріч на кону буде набагато більше, оскільки очки будуть нараховуватися восьми найкращим гонщикам (раніше це була трійка найкращих).

Гонщик, який здобуде першу позицію, тепер отримає вісім балів, а не три, а далі кількість балів буде зменшуватись до одного бала за восьме місце. Ці бали нараховуватимуться як у особистий залік, так й Кубок конструкторів.

Фінішний порядок спринтерської гонки й надалі визначатиме стартову решітку недільної гонки – Гран Прі, де традиційний формат залишається незмінним.

Кому присуджують поул-позицію?

Минулого року гонщик, який переміг у спринті, вважався таким, що здобув поул-позицію.

Однак цього року гонщик, який встановить найшвидший час у кваліфікації, котра в такі вихідні проходить у п’ятницю, вважатиметься поул-сіттером.

Пілот, який займе поул-позицію в п’ятницю, розпочне спринт з першої позиції. Пілот, який виграє спринт, стартує з P1 у недільному Гран Прі.

А як щодо практики?

Серхіо Перес

«Спринтерський» вікенд матиме лише дві практики, що дасть командам менше часу на точне налаштування своїх машин для кваліфікації та гонки.

Перша відбудеться у п’ятницю перед кваліфікацією, а друга відбудеться перед спринтом у суботу.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Формула 1


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest