Колишній гонщик Ф1 продав Ferrari F40 заради кар’єри сина

Автор: Роман Галімон | 11 Лис, 2020
Джуліано та Жан Алезі

Колишній гонщик Формули 1 Жан Алезі вирішив продати унікальний спорткар Ferrari F40 заради продовження кар’єри сина у перегонах.

Алезі-старший провів у Формулі 1 майже тринадцять сезонів, з яких п’ять виступав за кермом болідів Ferrari. Зрозуміло, що приблизно аналогічну долю він бачив й для свого сина Джуліано.
Проте, якщо батько перед стартом кар’єри у Ф1 здобув кілька титулів у молодших серіях, зокрема перемогу в Formula 3000 у 1989 році, то для Джуліано кращим стало 4-е місце у французький Ф4 у 2015 році.

До речі, в той же час молодого француза помітили й у Ferrari (мабуть, не без допомоги батька) та додали до своєї Академії, куди також запросили тоді ще гонщика GP3 Шарля Леклера. Щоправда, Академія Ferrari зовсім не дає гарантій, що буде й далі підтримувати гонщиків на їхньому гоночному шляху.

На даний час, наприклад, в Академії «прописані» 11 пілотів й кожному з них Скудерія надає швидше маркетингову та технічну підтримку, ніж спонсорську. Тому платити за місце в болідах доводиться батькам або персональним спонсорам, які вірять у розвиток гонщика (й майбутні прибутки).

Джуліано та Жан Алезі
Джуліано та Жан Алезі/ Instagram

Проте у 2016 році це допомогло Алезі-молодшому перейти у доволі непоганий колектив Trident, що має команди у кількох серіях й зокрема GP3, де француз провів три сезони. За цей час він виграв чотири гонки та ставав 5-м й 7-м у сезонах 2017 та 2018 років.

У 2019 році серію GP3 перейменували у Формулу 3 й потрібно було або рухатись далі у Формулу 2, або ще на рік залишитись на тому ж рівні, що є доволі поганою ознакою для кар’єри.

Було вирішено йти вперед вже з перевіреною командою Trident й результат був доволі непоганий для першого сезону: 20 очок й 15-е місце. Той же Шумахер-молодший у цьому ж сезоні (2019) був лише 12-м у заліку й багато хто сумнівався у його претензіях на титул 2020 року.

Однак, можливо, багато сходів із Trident на початку сезону-2019 змусили родину Алезі замислитись над зміною команди.

Джуліано Алезі

Й вибір був зроблений на користь нової команди HWA. Хоча це команда зовсім немолода, адже має підтримку Mercedes та виступає у Формулі Е та Формулі 3. Саме тут, можливо, Алезі й втратили підтримку Ferrari й були змушені платити за свої виступи самі.

«На початку року ми вибрали не ту команду, – сказав француз швейцарському виданню Blick, розповідаючи про виступи сина в Формулі 2. – Ми заплатили команді HWA більше мільйона євро – але не отримали того, що нам було обіцяно. І навіть після того як Джуліано став виступати за інший колектив, HWA вимагає від нас ще 80 тисяч євро».

Джуліано Алезі
Джуліано Алезі за кермом боліду команди HWA

Вочевидь, розрахунок Алезі не спрацював  й після дев’яти етапів у складі HWA, в яких Джуліано лише раз фінішував у топ-10, було вирішено переходити в команду МР Motorsport, яка вже здобула кілька перемог у сезоні-2020.

У Алезі-молодшого ще є два заключних етапи та чотири гонки, аби проявити себе та знайти потрібних спонсорів. Його батько все ще сподівається, що син зможе зробити крок вперед. Той же Шумахер-молодший з правильною командою у свій другий сезон зміг розкритися й зараз лідирує у Ф2, хоча Леклер вигравав перші ж сезони GP3 та Ф2 з першого ж разу.
«Зараз ситуація сумна, – зазначив Алезі-старший. – Спонсорів на наступний рік немає, а Ferrari вигнала Джуліано зі своєї Академії».

«Щоб знайти гроші на цей рік, я продав свою Ferrari F40 – але більше я не можу вкладати свої гроші», – зізнався екс-пілот Формули 1.

До речі, у Маранелло жодним чином не прокоментували виключення гонщика зі своєї гоночної програми. За припущеннями, Мік Шумахер може перейти до команди Haas Ф1 разом з іншим гонщиком Академії. Можливо, тоді у Ф2 й для Алезі знайдеться місце «під парасолю» Скудерії. Але залишатися у Ф2 на три сезони теж поганий знак.

Щодо суперкара Ferrari F40, то навіть пошкоджений він коштує мільйони, адже вони настільки підкісні, що кожна їхня аварія ретельно досліджується.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.Додати свій коментар


Pin It on Pinterest