Гонщики Ф1 змушені знімати прикраси на Гран Прі Маямі

Автор: Редакція | 07 Тра, 2022
Льюїс Хемільтон

Гонщик команди Mercedes Льюїс Хемільтон натякнув FIA, що є важливіші питання у Ф1 за прикраси та білизну гонщиків.

Ще перед Гран Прі Австралії гонщиків Формули 1 зібрали на зустріч, де пояснили про нові заходи безпеки. Точніше нові гоночні директори Ф1 повідомили, що гонщикам потрібно буде виконувати вже давно прописані в регламенті правила стосовно прикрас та білизни.

Дискусія з цього приводу продовжилась перед Гран Прі Маямі.

Льюїс Хемільтон

Зокрема, Льюїс Хемільтон розкритикував заходи FIA проти гонщиків, які носять прикраси, назвавши це «кроком назад» і «непотрібною суперечкою».

Хемільтон також пожартував, що він готовий пропустити гонку, якщо керівний орган Формули 1 буде наполягати на зніманні прикрас. Пілот Mercedes був непохитний й заявив, що не може і не збирається видалити деякі зі своїх прикрас.

Проте й у FIA відступати не збирались: вперше наявність прикрас стала частиною процесу перевірки, хоча слідкувати за цим мали команди. Тим не менш, всі гонщики повинні підкоритися або ризикувати покаранням, порушивши Міжнародний Спортивний кодекс.

Льюїс Хемільтон

Напередодні Гран Прі Маямі, Хемільтон дав зрозуміти, що він порушить правила, і на першу прес-конференцію Льюїс прийшов покритий коштовностями та з трьома годинниками на руках.

«Я відчуваю, що це крок назад, якщо ви думаєте про кроки, які ми робимо як спорт, то є важливіші питання та причини, на яких нам потрібно зосередитися», – сказав 37-річний гонщик.

«Я думаю, що ми досягли таких великих успіхів у спорті… а це така дрібниця».

Хемільтон сказав, що він завжди носить сережки та кільце в носі, яке «приварене» і, за словами британця, не може бути знято на час заїздів.

У своєму релізі до Гран Прі Маямі новий гоночний директор Ф1 Нільс Віттіх заявив, що ювелірні вироби «можуть зменшити захист, який забезпечує» гоночний одяг, підвищуючи ризик опіків і потенційно заважаючи медичній допомозі.

Льюїс Хемільтон

У свою чергу Хемільтон відповів, що його платинові прикраси є немагнітними для МРТ і «ніколи не були проблемою безпеки в минулому».

Хоча на той момент було не зрозуміло, яким може бути покарання за носіння ювелірних виробів і чи FIA відсторонить Хемільтону від участі в гонці, Льюїс додав: «Якщо вони відсторонять мене, нехай буде так.

У нас є запасні гонщики, які готові до вікенду. У будь-якому випадку в місті є чим зайнятися, тому я буду почуватись нормально в будь-якому випадку».

Під час першої перевірки в п’ятницю FIA заявила, що Mercedes не підтвердив, чи дотримується Хемільтон заборони на ювелірні вироби.

Хемільтон та президент FIA

Льюїс Хемільтон

Прагнучи уникнути зіткнення з FIA, Хемільтон заявив у п’ятницю, що він надіслав повідомлення новому президенту Мохаммеду Бен Сулаєму про це правило.

«Я запевнив його, що хочу бути союзником, я не хочу сваритися з вами через це», – сказав Хемільтон.

«Це про індивідуальність і про те, ким ти є. Це дуже, дуже нерозумно».

Хемільтон також пояснив: «Я займаюся спортом 16 років і ношу прикраси вже 16 років.

«Я думаю, що у нас є більші справи, великі справи, які потрібно зробити, більший вплив, і тому я думаю, що саме на цьому має бути зосереджено увагу».

Хемільтон додав, що він із задоволенням підпише особисте зобов’язання, яке дозволить йому продовжувати носити коштовності в боліді, і зняти відповідальність за безпеку з FIA.

Льюїс Хемільтон

Його також підтримали його колеги-гонщики, особливо П’єр Гаслі, який сидів поруч із Хемільтоном на прес-конференції.

«Я ціную, що FIA піклується про нашу безпеку, – сказав Гаслі. – Але в моєму особистому випадку у мене є також релігійні речі, які я ношу з собою під час перегонів, які важливі для мене, і я відчуваю себе некомфортно, не маючи їх з собою за кермом боліда.

«І я відчуваю, що це трохи особисте. Ми повинні мати свободу робити те, що вважаємо за потрібне для нас.

«Зрештою, ми зобов’язані вийти, ризикувати своїм життям… і я відчуваю, що це має бути особистим вибором. Але я поважаю FIA та їхнє бажання завжди покращувати безпеку».

Підтримка Феттеля

Себастьян Феттель

Чотириразовий чемпіон Ф1 Себастьян Феттель спробував трохи розрядити атмосферу в паддоку і його навіть помітили з білизною, що була надіта зверху комбінезона.

Трохи раніше німець заявив: «Я вважаю, що непотрібно роздувати цю тему. Напевно, на даному етапі це більше особиста річ, і я відчуваю це націленим на Льюїса. Ми достатньо дорослі, щоб робити свій власний вибір».

Які вказівки FIA щодо ювелірних виробів?

У своїх релізах до Гран Прі Маямі гоночний директор Ф1 Віттіх підтвердив покарання за ювелірні вироби, а також за носіння звичайної нижньої білизни під затвердженою вогнетривкою білизною.

У релізі про ювелірні вироби написано: «Металеві предмети, такі як ювелірні вироби, при контакті зі шкірою можуть зменшити захист від передачі тепла і таким чином підвищити ризик опіків у разі пожежі.

«Носіння коштовностей під час заїздів може перешкодити як медичній допомозі, так й подальшій діагностиці та лікуванню, якщо це знадобиться після аварії».

«Наявність ювелірних виробів може уповільнити, через ризик «зачеплення», екстренне зняття засобів безпеки гонщика, таких як шолом, балаклава та комбінезон.

«У випадку, коли для встановлення діагнозу після аварії потрібна медична візуалізація, наявність коштовностей на тілі може спричинити значні ускладнення та затримку.

«У гіршому випадку наявність ювелірних виробів під час зображення може призвести до подальших травм.

«Коштовності в дихальних шляхах та/або навколо них можуть становити особливий додатковий ризик, якщо вони зміщуються під час нещасного випадку та проковтуються чи вдихаються».

Хемільтон зробив крок

Льюїс Хемільтон

Тим не менш вже в п’ятницю після кількох годин обговорення з FIA, стало відомо, що Хемільтон погодився зняти пірсинг з вух. При цьому, шпильку в носі він може поки залишити.

Всі гонщики отримали дозвіл на два вікенди, за які вони мають зняти прикраси або довести їхню безпечність.

Крейг Слейтер зі Sky Sports News повідомив, що «будуть подальші обговорення між пілотами, командами та FIA, щоб побачити, чи можна змінити самі правила. Наприклад, якщо пілоти зможуть довести FIA, що їхні прикраси безпечні».

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Sky Sport F1


Додати свій коментар










Pin It on Pinterest