Гіперкару Aston Martin Valkyrie «знесли» дах

Автор: Редакція | 16 Сер, 2021
Aston Martin Valkyrie Spider

Автовиробник Aston Martin ще не поставив клієнтам жодного нового гіперкара Valkyrie, проте знову представив нову версію: тепер у кузові родстера.

Проект Aston Martin Valkyrie запустили ще п’ять років тому (спочатку – під позначенням AM-RB 001 й за партнерство з Red Bull Advanced Technologies), але поставки досі не почалися, хоча планували їх на 2018 й весь очікуваний тираж у 150 штук давно розпроданий.
Анонсовану ж восени 2017 року трекову Valkyrie AMR Pro лише цього літа показали в готовому до виробництва вигляді на Фестивалі швидкості в Гудвуді. Але тепер Aston Martin додав в старшу родину гіперкарів ще й родстер із приставкою Spider у назві.

«Спайдер» отримав знімний дах і розроблені з нуля двері типу «крило метелика» замість «крил чайки». При цьому в закритому вигляді (в тому числі – зсередини) купе і родстер виглядають максимально схожими.

Команді інженерів довелося попрацювати над шасі та аеродинамічними елементами, щоб новинка зберегла продуктивність на рівні леманівського спортпрототипного класу LMP1, який, як стверджується, мають всі «Валькірії». Неминучу надбавку ваги в порівнянні з купе звели до мінімуму.

Aston Martin Valkyrie Spider

Гібридна силова установка зі здатним розкручуватися до 11 000 оборотів в хвилину 6,5-літровим атмосферним V12 від Cosworth та електричною системою від Rimac так само видає 1155 к.с.

З прибраним верхом Valkyrie Spider здатний розвинути понад 330 км/год, а якщо встановити панель, максималка перевищить 350 км/год. Це найшвидший в історії відкритий Aston Martin з доступом на дороги загального користування. Для порівняння, без даху і вітрового скла V12 Speedster, тираж якого обмежать 88 екземплярами, може розігнатися до 318 км/год.

Родстерів Valkyrie планується зібрати лише 85 (з лівим та правим кермом), причому число заявок вже перевищило ліміт. Якщо на цей раз нічого не зірветься, перші покупці отримають машини в другому кварталі 2022 року.
12-15 серпня Aston Martin Valkyrie Spider експонується на Конкурсі елегантності в Пеббл-Біч, але подивитися на гіперкар поблизу можна тільки за запрошенням.

До речі, минулого місяця Aston Martin представила новий суперкар Valhalla, а раніше спеціальну комплектацію Vantage F1 Edition.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor1

Галерея Aston Martin Valkyrie Spider:
Фотограф: Aston Martin
Фотограф: Aston Martin
Фотограф: Aston Martin

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest