Як на автомобілі не закопатися в пісок?

Автор: Редакція | 24 Лип, 2020
ASX забуксував

Кожна машина одного дня опиняється на піску й варто знати кілька порад, як не застрягнути в цих кварцових умовах.

В той час як сонце «виганяє» всіх до води, існує велика ймовірність загрузнути машиною у піску й потрібно знати декілька хитрощів, аби цього уникнути.
1. Підготовка

Nissan Navara
Nissan Navara

Навіть, якщо у вас кросовер або позашляховик, до виїзду на пісок потрібно підготуватись. У багатьох автомобілів із покращеною прохідністю в налаштуваннях іздової електроніки є режим «Пісок», який допоможе машині тримати двигун та трансмісію на тих оборотах, що не дадуть «закопатися» в хиткий ґрунт й сісти на днище – а це найнебезпечніший розвиток із можливих.

У справжніх позашляховиків, яким в принципі не варто боятися піску, є додаткові можливості у вигляді блокування диференціалу або пониженої передачі.

Nissan Navara
Перемикачі трансмісії Nissan Navara

Так, наприклад, на нещодавньому протестованому Renault Koleos можна увімкнути режим 4WD LOCK, який надасть постійний повний привід та фіксований розподіл крутного моменту. Аналогічно на пікапі Nissan Navara, який наша редакція тестувала зовсім недавно, є перемикач у режим 4WD Low для серйозних випробувань на піску.
2. Тиск у шинах

Renault Koleos

Їзда звичайною міською дорогою потребує добре накачаних шин заради зменшення їхнього зносу та покращення економії пального. Проте на піску сильно накачані покришки можуть стати першопричиною буксування.

Аби цього уникнути потрібно збільшити площу контакту шини з поверхнею й це дозволить їм не так сильно «провалюватись» у пісок.

Для цього потрібно зменшити тиск всередині колеса, але не настільки, щоб воно повністю здулось. Зазвичай таке зменшення має бути не більше однієї атмосфери, а якщо під рукою немає манометру, то потрібно робити «на око»: поки контакт та їзда піском не покращиться.

При цьому, шини будь-якої ширини можуть значно покращити своє поводження на піску при зменшенні в них тиску, але варто враховувати, що в деяких країнах при виїздах на пляж навіть існують обмеження щодо тиску в покришках.

Й, звісно, заздалегідь потрібно подбати, аби при поверненні на асфальт у машині був принаймні насос для відновлення тиску в колесах.
3. Не впевнений, газуй!

Renault Koleos

Пісок це не те місце, де є час на роздуми. Найкращий спосіб рухатись повільно, але постійно: зупинятись для орієнтації на місцевості не варто.

Враховуючи, що більшість автомобілів зараз передньопривідні, навіть кросовери із повним приводом, який підключається – завжди краще натиснути на педаль «газу», коли є відчуття того, що машина може загрузнути у піску.

Проте, якщо машина вже почала буксувати, то не варто тиснути більше. Краще вийти та спустити повітря з шин ще більше.

Якщо ж ви вже доїхали до води, то потрібно одразу продумати шлях виїзду й краще до повної зупинки машини зробити колію, якою потім можна буде й виїхати назад.

Тож, якщо зробити всі ці кроки, то майже гарантовано з подорожжю піском не виникне жодних проблем.

Також пропонуємо дізнатись, як зберегти акумулятор на машині під час «карантину», а також як правильно дезінфікувати автомобіль.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Додати свій коментарЯк автомобіль не закопати в пісок?
Як уникнути буксування машини в піску?

Існує кілька пораду як уникнути буксування машини в піску. Про них в цьому матеріалі

Чи може кросовер або позашляховик забуксувати в піску?

Кросовер та позашляховик теж можуть забуксувати в піску при неправильних налаштуваннях та кермуванні

Чи потрібно додаткове обладнання для подолання піску?

У даному випадку ми розглядаємо стандартне обладнання машини для подолання піску

Як виїхати на пляж й не забуксувати?

Для пляжу діють аналогічні поради, що й для подолання піщаних умов
Pin It on Pinterest