Автомобілям зі скрученим пробігом завищують вартість на 25 %

Автор: Редакція | 08 Кві, 2021
Ford Escort 2021 (Китай)

Скручування пробігу дозволяє незаконно завищити вартість вживаного автомобіля на 25 відсотків.

У більшості країн світу водії, як правило, оновлюють машину кожні 3-5 років. Зазвичай, люди продають старі автомобілі та купують нові 2-3 рази протягом одного десятиліття. Але проблема відкату одометра залишається як ніколи актуальною.
Справа в тому, що визначити злочинця, винного у вiдкаті одометра, досить складно з точки зору законодавства. Однак, оскільки значна кількість людей, що продають вживані автомобілі не упускає можливості скрутити пробіг, вартість авто відповідно зростає несправедливо.

carVertical, найбільша платформа для перевірки історії автомобілів, провела дослідження, щоб з’ясувати, які саме вживані автомобілі продаються зі скрученим пробігом найчастіше. Для найточніших результатів було проаналізовано понад 570 000 звітів про історію автомобілів. Дослідження показує, скільки грошей витрачають водії, купуючи машину з відкатаним одометром.

Переважання дизельних автомобілів

Автомобілі зі скрученим пробігом

З усіх звітів про історію автомобілів, зроблених у 2020 році, більшість випадків шахрайства з пробігом були помічені на автомобілях із дизельним двигуном.

74,4% всіх звітів описували ті чи інші маніпуляції з пробігом. Дизельні двигуни це, як правило, вибір водіїв, які щодня долають великі відстані. Це головна причина, чому такі машини мають підроблені показники одометра на ринку вживаних автомобілів.

Вживані автомобілі з бензиновим двигуном менше схильні до шахрайства з пробігом: таких випадків відкатів пробігу серед бензинових авто 25 відсотків. Однак у майбутньому ця тенденція може змінитися, оскільки пропорції дизельного палива та бензину в продажах нових автомобілів різко змінилися за останні роки.

Електромобілі та гібриди з фальшивими показниками пробігу є одним з найрідкісніших випадкiв – лише 0,6 відсотка випадків шахрайства з пробігом.
Дешевий злочин — хороші гроші

Fiat 500e 3+1 2020 року

Однією з головних причин того, чому шахрайство з пробігом настільки популярне серед нечесних продавців автомобілів, є економічна ефективність. Навіть у добре захищених автомобілів із сучасним програмним забезпеченням, одометр може бути легко накручений лише за пару сотень євро. Але збиток для суспільства у результаті набагато більший.

Згідно з дослідженням carVertical, залежно від віку та стану вживаного автомобіля, відкат пробігу дозволяє штучно завищити ціну автомобіля на цілих 25 відсотків. Дані демонструють, що вартість транспортних засобів, що імпортуються із США, може бути завищена до приголомшливих 6 000 євро. І це все завдяки декільком маніпуляціям з показаннями одометра.

Таким чином, не знаючи історії автомобіля, ви можете легко переплатити пару тисяч євро.
Чим старішій автомобіль, тим більший вiдкат

Автомобілі зі скрученим пробігом

Дослідження показують, що машини, виготовлені між 1991 і 1995 роками, накручують найчастіше. Автомобілі цієї вікової групи вiдкатуються по пробігу в середньому на 80 000 кілометрів.

Це й не дивно, адже старі автомобілі дешевше і простіше за технічної конструкцією, тому в них легше змінити показники одометра.

Показання пробігу автомобілів, виготовлених з 2016 по 2020 рік, накручувалися в середньому на 36 000 кілометрів. Однак у старіших машин цей показник може бути у кілька разів більший.

Дослідження показало, що іноді може бути накручено і 200 000 або й 400 000 км.
Наостанок

Fiat Tipo Cross 2021 року

Багато покупців вживаних автомобілів не знають історії машини, яка їх цікавить. Більше того, деякі продавці й самi не знають, яке минуле в автомобіля. Звіт про історію транспортного засобу може розкрити деякі факти, які допоможуть уникнути купівлі «кота в мішку» та дадуть вам перевагу в торгах.

Те, що ви можете переплатити до двадцяти п’яти відсотків вартості автомобіля лише за скручений пробіг, має стати ґрунтовною підставою для завчасної перевірки історії машини в Інтернеті.

Думаємо також цікаво буде дізнатись про Топ-15 моделей автомобілів зі скрученим пробігом, а також рейтинг автомобільних марок зі скрученим пробігом.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest