Чемпіон Ф1 продав свої найдорожчі суперкари

Автор: Роман Галімон | 19 Лют, 2021

Чотириразовий чемпіон Формули 1 Себастьян Феттель вже майже продав вісім автомобілів зі своєї вражаючої колекції, в тому числі три Ferrari, які він отримав, коли виступав за команду з Маранелло.

Попри все Феттель залишається завзятим колекціонером, який свій успіх на трасі трансформує зокрема у поповнення парку спортивних автомобілів. Зокрема, він придбав кілька відомих історичних машин Ф1, серед яких болід McLaren Айртон Сенна та болід Williams, на якому Найджел Менселл виграв чемпіонат Ф1 1992 року.
Проте зараз він вирішив зменшити свою колекцію, яка розміщена в Швейцарії, виставивши на продаж вісім автомобілів через відомого дилера Тома Хартлі-молодшого. Деякі машини одразу були продані, але решта майже розпродалась наступними днями.

До речі, ці автомобілі дають можливість поглянути на життя людини, яка зазвичай так ретельно охороняє особисту інформацію.

Моделі, які виставив вже колишній гонщик Ferrari, доволі нові й мають (хто б сумнівався) дуже високі технічні характеристики. Підтвердженням володіння на деяких машинах може стати логотип «Феттель» на підголівниках сидінь.

Крім того, що важливо для колекціонерів, всі машини мають дуже низький пробіг.
Цікаво, що після такого кроку Феттеля виникли питання до команди Aston Martin, де німець виступатиме найближчими роками. Дехто стверджував, що британська команда «змусила» чемпіона Ф1 продати машини від попереднього роботодавця.

Однак, команда Aston Martin F1 заявила, що жодним чином не влипала на рішення Феттеля продати свої машини: «Ми не знаємо про плани Себастьяна щодо його колекції автомобілів, і жодних застережень чи запитів у зв’язку з цим не було».

Пропонуємо поглянути на повний перелік автомобілів, які Феттель вирішив продати:

Ferrari LaFerrari 2016 року (Продано)

Ferrari LaFerrari 2016 року

Один із трьох виставлених на продаж Ferrari, які Феттель замовив новим під час виступів за італійську команду. Цей LaFerrari був одним із 500 зроблених прикладів. Високотехнологічна гібридна машина оснащена KERS та електродвигуном, а також 6,3-літровим двигуном V12. Феттель, не замовляв своє прізвище на сидіннях та кермі й проїхав лише 413 км на суперкарі, який вже знайшов нового власника.

Ferrari Enzo 2004 (Ціна за запитом)

Ferrari Enzo 2004

Enzo є найціннішим з автомобілів, що належать Феттелю, які досі продаються – і навіть дилер Том Хартлі називає його «найкращим прикладом, запропонованим до продажу будь-де», хоча ціна не опублікована. Під капотом ховається 6-літровий V12, який оснащений технологіями Ф1. Суперкар має напівавтоматичну коробку передач, й хоча автомобілем спочатку володіли інші власники у Німеччині, Феттель додав його до своєї колекції. Враховуючи, що пробіг лише 1112 миль, очевидно, що Себ майже не використовував його.
Ferrari F50 1996 (Продано)

Ferrari F50 1996

F50 – це найстаріший автомобіль, який Феттель виставив на продаж, і враховуючи, що німцю було лише вісім років, коли модель була випущена, можна з упевненістю припустити, що він захоплювався нею довгий час, перш ніж міг дозволити собі придбати цей екземпляр.

Більша частина привабливості F50 походить від того, що він використовує 4,7-літровий V12, розроблений на основі двигуна Ф1 початку дев’яностих. Цей автомобіль спочатку був доставлений до Данії, і Феттель придбав його незабаром після переходу до Ferrari у 2015 році. Пробіг складає лише 4312 миль за 25-річне життя суперкара, що робить його особливо привабливим для колекціонерів і тому він вже проданий.

Ferrari F12TDF 2016 (Продано)

Ferrari F12TDF 2016 року

Феттель придбав свій яскраво-жовтий F12TDF на другому сезоні Ferrari, замовивши тришарову фарбу («Giallo triplo strato») серед безлічі висококласних аксесуарів, а також логотип Vettel на підголівниках сидінь.

Назва автомобіля віддає данину ралійним змаганням Tour de France, які кілька разів вигравала Ferrari. Машина отримала 6,3-літровий двигун V12, але Феттель проїхав на ній лише 738 миль. Історія обслуговування суперкара свідчить про те, що вона майже не використовувалася протягом останніх трьох років.

Цікаво, що ще пару днів тому машина стояла з ціною 750 000 фунтів, але тепер змінила статус на «продано».
Ferrari 458 Speciale 2015 (Продано)

Ferrari 458 Speciale 2015

458 Speciale був першим Ferrari, який Феттель замовив новим на виробництві, і машина виготовлена з дуже особливою специфікацією, яка включала металевий чорний колір із золотим напиленням та гоночними смугами. Також автомобіль отримав логотип Vettel на підголівниках карбонових сидінь. Спорткар із 4-5-літровим V8 проїхав лише 1905 миль.

Автомобіль вже проданий за 350 000 фунтів стерлінгів.

Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series 2009 (Продано)

Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series 2009

SL65 – це єдина машина, яку Феттель продає, але насправді її не купував – це подарунок від організаторів перегонів за перемогу на першому Гран Прі Абу-Дабі за команду Red Bull у 2009 році. На базі 6-літрового V12 було випущено лише 350 примірників у версії «Black Series», яка мала модифікації кузова та широке використання вуглецевого волокна. У власності Феттеля автомобіль пройшов лише 1752 милі.

Машина вже продана за 275 000 фунтів стерлінгів.
Mercedes-Benz SLS AMG 2010 (Продано)

Mercedes-Benz SLS AMG 2010

Феттелю явно сподобалось бачити автомобіль безпеки Ф1 настільки, що він придбав один для себе. Це перший автомобіль, повністю побудований підрозділом AMG. SLS працював на 6,3-літровому двигуні V8, й служив автомобілем безпеки Ф1 у 2010-2012 роках.

Феттель замовив цей примірник новим у той час як був гонщиком Red Bull, та отримав його з топовими технічними характеристиками. На момент продажу пробіг був лише 4305 миль.

Автомобіль продано за 175 000 фунтів стерлінгів.

BMW Z8 Roadster 2002 (Продано)

BMW Z8 Roadster 2002

Незважаючи на те, що Феттель був водієм BMW на початку своєї кар’єри, він придбав вже вживаний Z8 з США у 2015 році, на перший рік у Ferrari. Після імпорту в Швейцарію він відправив автомобіль, який вже мав до нього двох власників, на ремонт до BMW Classic. Автомобілю зробили перехід із американської на європейську електроніку. За майже 20-річний вік, 5-літровий автомобіль з двигуном V8 проїхав лише 13 494 милі та вже знайшов нового володаря за ціною 175 000 фунтів стерлінгів.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest