Ціни на бензин почали падіння й в Україні?

Автор: Редакція | 26 Кві, 2020

На АЗС України помічені перші за останні місяці серйозні зниження цін на пальне. Чи буде це тенденцією цього року?

В той час як ціни на світовому ринку суттєво знизились, ціни на українських АЗС залишались деякий майже незворушними.

З початку року ціни на всі бензини марок A 92, A 95, A 95+ та дизельне пальне на АЗС майже не змінювались. Лише на початку квітня відбулось перше значне падіння ціни: в середньому 1,5-2,0 гривні на всіх видах пального.

Проте тепер, коли стався повний обвал цін на нафту на світових біржах, ринок України теж буде змушений реагувати.
Багато експертів говорить про те, що потрібен деякий час, аби світові тенденції вплинути й на український ринок: потрібно, аби мінімальні ціни на нафту закріпилися принаймні на кілька місяців, адже українські компанії ще змушені продати свої запаси пального, закупленого за старими цінами.

Крім цього, свій вплив можуть внести курс гривни та оподаткування.

Однак, вже цими вихідними, за даними minfin.com.ua знову відбулось чергове зниження цін на пальне й в середньому цінники по Україні впали на 1,0-1,5 гривні.

Подальші прогнози

Графік з динамікою цін на пальне у квітні 2020 року

Прогнозувати в теперішніх умовах дуже важко, але все ж певні передбачення вже є.

Після того як Антимонопольний комітет України зустрічався з керівниками мереж АЗС та учасниками ринку, був зроблений прогноз, що ціни знизяться щонайменше на 13 %

Нацбанк України у своїх макроекономічних прогнозах вже заклав ціни на нафту в районі 35 доларів США за барель, та офіційні особи НБУ вважають, що ціна бензину в Україні до кінця року може впасти на 10-15%.
Проте, вона вже фактично знизилась на 14 %, наприклад, на бензині А-95 (з 26,29 грн/літр до 23,02 грн/літр). Й аналогічно падіння зазнали й інші види пального.

Радикальніший прогноз дає консалтингова група «А-95», яка бачить можливість глибини падіння до 16 грн/літр на бензині й до 14 грн/літр на дизельному паливі.

Можливо, в Україні ціни такого мінімуму й не досягнуть, але 20 грн/літр може бути певним психологічним бар’єром й реальною ціною, до якої можуть дійти українські АЗС.

Цікаво, що падіння цін на бензин у США почалось ще у березні 2020 року. Залишається сподіватись, що бензин через падіння цін не будуть купувати у пакетах.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest