Ціни на бензин зростуть до 52 грн, дизель – 58 грн

Автор: Редакція | 17 Тра, 2022
Заправка на АЗС

Уряд призупиняє цінове регулювання на паливному ринку й, очікується, що граничні ціни на дизельне паливо будуть біля 58 грн за літр, а на бензин – не вищими за 52 грн.

За результатами зустрічі представників уряду з операторами паливного ринку було ухвалено рішення призупинити державне регулювання цін на пальне.

Про це повідомила перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свиріденко в ефірі інформаційного телемарафону.

«Ми мали тривалу дискусію з операторами ринку палива і, за результатами сьогоднішнього засідання оперативного штабу, була прийнята домовленість, щоб ми з боку держави призупинили цінове регулювання. Аби оператори могли наситити ринок необхідним ресурсом», – зазначила Свириденко.

Вона додала, що, за оцінкою уряду, очікувані граничні ціни при цьому на дизельне паливо будуть не вищими за 58 грн за літр, а ціни на бензин – не вищими за 52 гривні за літр.

Свириденко зазначила, що уряд постійно моніторитиме ситуацію.

«Щойно відчуємо, що оператори зловживають становищем, прийматимемо до них санкції», – наголосила вона.

Міністр економіки зазначила, що сьогоднішнє рішення уряду має сприяти тому, щоб із кожним тижнем ринок насичувався пальним, а черги зменшувалися.

Як раніше повідомляв Motorcar, за останні місяці в країні виник дефіцит палива на АЗС, а ціни суттєво зросли від рівня 29,55 грн за 1 л бензина та 33,66 грн за 1 літр дизпалива, які були ще у середині квітня. Відповідно до останніх розпоряджень ціни мали становити: 36,05 грн/літр – для бензинів; 40,66 грн/літр – для дизпалива.

Проте, вочевидь за таких цін, найбільші мережі АЗС не могли забезпечувати країну пальним та запровадили обмеження на відпуск палива у розмірі 10-15 літрів й то за наявності карток лояльності.

Чи призведе лібералізація ринку до різкої появи пального на заправках поки невідомо, але на думку експертів, дефіцит нафтопродуктів все одно триватиме до кінця активних військових дій.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest