Ціни на пальне зросли у всьому світі

Автор: Редакція | 16 Чер, 2022
Ціни пальне зростання світ 2022

Пальне продовжує дорожчати у всьому світі, хоча вищі ціни поки не призвели до зменшення попиту.

Водії в усьому світі продовжують спостерігати за рекордно високими цінами на пальне, а потреба в транспорті змушує власників машин переглядати свої бюджети на повні баки.

Відповідно до аналітики Reuters, високі ціни поки не перевищили «больовий поріг» для водіїв у великих містах. Але це може змінитися, коли ціни на нафту перевищать 140 доларів за барель, що може статися до кінця року.

Водії в Європейському Союзі рідко платять більше 1,60 євро за літр, щоб заправити дизельні та бензинові автомобілі, і більшість часу платили значно нижче 1,50 долара, за даними Європейської комісії, датованими 2005 роком.

Але з моменту масштабного вторгнення росії в Україну наприкінці лютого ціни в ЄС на дизельне паливо та бензин неодноразово підвищувалися вище 2 доларів за літр, при цьому ціни на бензин або бензин міцно трималися на цьому рівні.

Поки що європейські водії, здається, не бояться нових цінників.

Трафік у Римі та Лондоні минулого тижня легко перевищив рівень до коронавірусу в ту саму пору року, в той час як паризькі водії виїжджали на дороги в кількості, подібній до 2019 року.

8 червня ціни на бензин на британських заправках досягли рекордного рівня в 1,8073 фунта (2,19 долара) за літр, тоді як дизельне паливо досягло власного рекорду в 1,8657 фунта, за даними Motoring body RAC Foundation.

З поправкою на інфляцію це, ймовірно, буде найвищою ціною з тих пір, як записи, опубліковані Бібліотекою Палати громад, почали публікуватись понад 100 років тому.

Прес-секретар німецької асоціації автозаправних станцій TIV сказав, що незважаючи на зростання цін, попит на паливо тримається.

Але він сказав, що деякі поведінки водія змінюються. «[Люди] заправлялися трохи менше, а потім перестали заправлятися за 30 євро або 40 євро, а іноді просто більше разів відвідували автозаправки».

6 доларів за галон?

АЗС у США
FREDERIC J. BROWN / Getty Images

У Сполучених Штатах середня вартість бензину становила понад 5 доларів за галон вперше в суботу, хоча ціни на бензин у США з березня стрімко зростають.

Дані TomTom показали, що американські водії в Нью-Йорку та Лос-Анджелесі стримують поїздки в порівнянні з 2019 роком. Хоча аналітик GasBuddy.com, який у США відстежує роздрібні ціни на пальне, сказав, що поки не бачить знищення попиту.

Незалежний аналітик Пол Сенкі підрахував, що точка, на якій попит на бензин в США падає, становить 6 доларів за галон, що вплине на основі поведінки споживачів як у 2008 році, коли ціни на сиру нафту востаннє досягли піку.

Больовий поріг

Заправка BP

За оцінками, ціни на сиру нафту ще мають пройти довгий шлях, перш ніж почнеться значне руйнування попиту, щоб збалансувати ринок.

«Уповільнення споживання та заміщення залишається на ранніх стадіях… Больові пороги почнуть утверджуватися, коли ми переходимо до літнього періоду», – сказав Ехсан Хуман, аналітик банку MUFG.

Хоча контрольні ціни на сиру нафту вище 120 доларів за барель, вони приблизно на 20 доларів нижче рівня, на якому Кхуман очікує зниження попиту, викликаного ціною.

Генеральний директор глобальної сировинної компанії Trafigura заявив, що в цьому місяці ціни на нафту незабаром можуть досягти 150 доларів за барель і підвищитися цього року.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest