Чи може цукор знищити двигун автомобіля?

Автор: Редакція | 08 Сер, 2020

За поширеним міфом двигуну можна завдати суттєвої шкоди, якщо насипати у паливний бак звичайного цукру. Чи правда це?

За однією легендою автомобільного світу, що передається з покоління в покоління, якщо розлючена людина захоче зробити шкоди чужому автомобілю, то один пакетик цукру може залишити машину нерухомою.

Для цього, начебто, потрібно додати цукор до бензобаку, де паливо перетвориться на солодку бензинову кашу, а коли власник запустить машину, то це підірве двигун.

Все це міф та вигадки.
Цукор не розчиняється в бензині. Якщо додати його до бензину, він залишається в зернистому вигляді.

Кристал цукру має розмір близько 200 мікрон, що розцінюється системами очистки як дрібна частинка. Фільтри в паливній системі автомобіля зупиняють частинки, набагато менші за ці, тому суспендовані гранули цукру в бензині затримаються будь-яким із декількох фільтрів, перш ніж потрапити в двигун.

У резервуарі з бензином є тканинний фільтр, вбудований паливний фільтр на вході в резервуар, фільтр на паливному насосі високого тиску у відсіку двигуна та фільтри на вході в кожен інжектор палива.
Навіть у карбюрованому двигуні, який не має інжекторів палива або індивідуальних фільтрів, є низький шанс, що цукор зайде дуже далеко в двигун після всіх інших фільтрів у системі.

Цукор приблизно вдвічі густіший за бензин, тому деякі гранули навіть не добираються до фільтрів. Частинки щільніші за паливо осідають у кишенях та куточках низькошвидкісного потоку, і між бензобаком та двигуном є багато кишень з низькою швидкістю.

Якщо хтось кинув цукор у ваш бак, то якщо зняти ємність для очистити, можна побачили багато цукрових гранул на дні. Він може засмітити фільтри в баку й запобігти належному надходженню палива, але при цьому автомобіль ще довго буде рухатися із засміченими фільтрами, як із звичайним брудом, який накопичується в баці за роки експлуатації.
Проте якщо ви все ж дізнались, що хтось кинув багато цукру до вашого бензобаку, то доведеться зняти ємність та очистити її й замінити фільтр на виході. Можна також протестувати паливний насос для безпеки, і якщо його робота не відповідає заводським характеристикам, то замінити і його.

Однак, двигун при цьому точно не постраждає.
Що ж тоді може знищити двигун?

Іншим міфом спричинення шкоди двигуну є додавання води в бензобак, оскільки воді легше потрапити до мотору разом із паливом. Й в цьому є трохи правди, але для завдання серйозної шкоди знадобиться набагато більша кількість води, ніж гнівний вандал із глечиком.

До речі, після появи пального E10 в Європі та Північній Америці, з цією проблемою зіткнулись власники старих авто. Особливістю цього пального є наявність етанолу в кількості 10 % від загального об’єму.

Проте деякі машини, розроблені раніше, не можуть працювати на цьому паливі й у випадку помилкової заправки у двигуні може початися корозійний процес, а також зруйнуються ізоляційні матеріали та прокладки.
При цьому, етанол який є фактично алкоголем, є дуже гігроскопічним та легко поглинає воду. А повітря, яке надходить всередину резервуара з бензином, може як раз й містити водяну пару.

Тому будь-який автомобіль, який їздить на бензині з еталоном, вже має деяку кількість води у паливній системі. Проте цього замало для шкоди.

Навіть якщо додати воду прямо в бензобак – якщо гнівний вандал приніс два глечики – це не  зробить великої шкоди, адже вона просто розбавить бензин та частково витіснить рідке паливо з повітряно-паливної суміші в камерах згоряння двигуна.
Проте датчики кисню та бортові комп’ютери автоматично компенсують біднішу суміш, і двигун буде працювати нормально, не травмуючи себе.

У найгіршому випадку, якщо поршень не зможе завершити хід у камері, оскільки в ньому буде багато негорючої води, двигун стане гідроблокованим. Це загрожує значними збитками, але, зазвичай, двигун перестане працювати, перш ніж ситуація стане катастрофічною.

Отже як й міф про цукор, цей міф базується більше на легендах. І хоча кажуть, що кожен міф починається із зерна правди, але в цьому немає нічого конкретного. Ранні згадки про цукор у баку датуються минулим століттям. Але фізика з тих пір не змінилася.

Все, що вона може підтвердити – це марнування цукру.

Раніше ми писали, як зберегти акумулятор на машині під час «карантину», а також як правильно дезінфікувати автомобіль.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram та Google News.

Джерело: Car and Driver


Додати свій коментарЧи може цукор знищити двигун автомобіля?
Хто придумав додавати цукор до бензобаку?

Це старий міф, який начебто може вивести машину з ладу

Як саме цукор може завдати шкоди?

Цукор має розтворитися у паливі, але …

Скільки цукру потрібно для зупинки двигуна?

Для цього потрібно, аби цукор пройшов далі фільтрів паливної системи

То шкода від цукру для двигуна авто це міф?

Додавання цукру до бензобаку може спричинити лише один результат
Pin It on Pinterest