Dacia Duster досяг 2 мільйонів продажів

Автор: Редакція | 04 Лют, 2022
Dacia Duster

Кросовер Dacia Duster залишається бестселером румунської марки та вже досяг позначки у два мільйона продажів.

Румунська марка Dacia оголосила, що кросовер Duster встановив черговий рекорд. Модель, яка, незважаючи на свій статус недорогого автомобіля, у кризовому 2021 році стала п’ятим найбільш продаваним позашляховиком в Європі, досягнувши показника 145 753 одиниць.

Таким чином, продажі Duster досягли 2 мільйонів одиниць, і це було здійснено завдяки присутності моделі на ринках 60 країн.

Основні ринки

Dacia Duster

Виробництво позашляховика Dacia відбувається на заводах бренду в Міовені (Румунія). Кожні 63 секунди з конвеєра сходить примірник Duster, тобто більше 1000 одиниць на добу. Отже, де в Європі продається «Дастерів» найбільше?

До топ-5 країн входять Франція, Італія, Німеччина, Туреччина та Іспанія.

Dacia Duster

Сам виробник також зазначив деякі цікаві факти:

  • Серед усіх ринків у Великій Британії відсоток жінок, які купують Duster, вищий за чоловіків.
  • У Туреччині покупці мають найнижчий середній вік – в середньому 42 роки. Крім того, більше половини покупців – сім’ї. 62% власників живуть з дітьми.
  • Основними причинами, чому покупці обирають Duster, є ціна (56%), дизайн (20%) та лояльність до бренда (16%).

Історія Duster

Dacia Duster

Перше покоління Duster носило кодову назву H79. Завдання, покладене на команду дизайнерів, було зрозумілим — втілити в життя надійний і універсальний повнопривідний автомобіль. Починаючи з чистого аркуша паперу, модель була створена, за словами Dacia, для сегменту якого тоді не існувало. Це мала бути ідеальна модель для жителів холодних і теплих регіонів. Й все за бюджетною ціною.

Процес проектування був лише однією з багатьох проблем, з якими зіткнулася Dacia. Іншим ключовим фактором було налаштування шасі, а також моторна лінійка. Яскравий приклад — шестиступенева механічна коробка передач. Трансмісія пропонує дуже коротку першу передачу, аби створити свого роду редуктор, який надає моделі виняткову тягу, що дозволяє Duster наблизитися до поведінки класичного позашляховика.

Показники продажів Duster 1 були справді фантастичними. Однак друге покоління, запущене в 2017 році, значно перевищило встановлені рекорди. Естетична та технологічна еволюція, яку зазнала модель протягом двох поколінь і різних «рестайлінгів», була дуже важливою. Незважаючи на це, кросовер завжди залишався вірним своїм джерелам.

Renault Duster в Україні

Renaut Duster 2021 року

В нашій країні «Дастер» продається під брендом Renault й теж є одним із бестселерів на ринку. Зокрема, у 2021 році було продано більше 5 тисяч румунських кросоверів.

На разі, Duster доступний в Україні лише з двома двигунами: 1,6-літровий бензиновий потужністю 115 к.с. та 1,5-літровий дизель на 110 к.с., які агрегуються механікою або автоматом. Також для деяких версій доступний повний привід та заводське ГБО.

Нещодавно Motorcar вже тестував оновлений Renault Duster, а про тест-драйв попереднього покоління можна прочитати в цьому матеріалі.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest