Dacia не вироблятиме електрокари без попиту

Автор: Редакція | 10 Вер, 2021
Dacia Spring Electric 2021 року

Бюджетний бренд Dacia не планує повністю переводити свою модельну лінійку на електричну технологію, поки не буде відповідного попиту від клієнтів.

За словами керівника департаменту продажів та маркетингу Групи Renault Ксав’є Мартіне, Dacia звернеться до повної електрифікації лише тоді, коли виробляти електрокар буде абсолютно необхідним. Dacia також не поспішатиме із впровадженням гібридних та плагін-гібридних силових агрегатів.

«Питання не технічне, ми можемо поставити цю технологію на наші автомобілі. Подібна [електрична та гібридна] технологія в наявності на Clio та Captur, тож ми можемо поставити їх хоч завтра на Jogger або Sandero».
Чи купуватимуть електрокари Dacia?

Й дійсно, обидва зазначені автомобілі Dacia мають однакову платформу CMF-B від Групи Renault (куди й входить бренд Dacia). Така архітектура здатна працювати на гібридних технологіях, але на думку керівника Renault, клієнти румунського бренди у короткостроковій або середньостроковій перспективі не готові плати більшу вартість.

«Питання економічне, – сказав він.  – Чи готові клієнти платити на 3 000–4 000 євро більше за гібрид, якщо вони могли б просто купити бензинову версію або версію на газі, яка коштуватиме лише на кілька сотень євро дорожче [аби відповідати новим нормам Євро 7 – прим. ред.] Й чи спрацює трюк із точки зору викидів CO2?

Я не думаю, що наші клієнти насправді просять певну технологію. Можливо, на відміну від частини населення, які хочуть електрифікації, у загальній масі люди насправді не просять конкретної технології. Вони хочуть автомобіль, який задовольняє їхні потреби та дозволяє їм їхати куди завгодно за прийнятною ціною.

Підхід, який реалізує Dacia, є досить цікавим, і з оприлюдненням нормативних актів – Євро 7 та ADAS – вартість транспортних засобів зросте, але зарплати людей не будуть зростати такими ж темпами».
Коли Dacia стане електричною?

Мартіне вважає, що клієнти Dacia не користуватимуться такою технологією, і сподівається, що більша частина клієнтів звернеться до бренду завдяки співвідношенню ціни та якості, яке запропонує Dacia.

Керівник департаменту продажів та маркетингу додав, що Dacia буде електрифікована [гібридами] у разі попиту й електрифікована [батарейними електрокарами] у разі відповідної потреби від покупців.

«Чому ми повинні переходити до технічного рішення, яке клієнти не хотіли б купувати? Додаткові витрати набагато більше. Ми матимемо його в наших автомобілях, коли буде потрібно, щоб клієнти в’їжджали до центру міста і не платили ані пені, але це справді питання економіки».

До речі, кілька років тому Renault намагалась перетворити Dacia Logan на електрокар для індійського ринку, але поки єдиним електричним автомобілем румунської марки є кросовер Spring, який фактично є аналогом моделі Renault City K-ZE, що випускається й продається лише в Китаї з 2019 року.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Auto Express

Галерея Dacia Spring 2021 року:
Фотограф: Dacia
Фотограф: Dacia
Фотограф: Dacia
Фотограф: Dacia
Фотограф: Dacia

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest