Dacia Sandero «позбавили» механічної коробки передач

Автор: Редакція | 14 Лют, 2022
Dacia Sandero 2021року

Румунський кросовер Dacia Sandero зазнав важливих змін під капотом: модель «позбавили» шестиступеневої коробки передач.

Умови замовлення Dacia Sandero у конфігураторі змінились й тепер 1,0-літровий бензиновий двигун TCe (на 90 к.с.) більше не доступний з шестиступеневою механічною коробкою передач.

Такі зміни спричинені проблемами з виробничими потужностями та нормами щодо викидів й відтепер пропонуватиметься лише п’ятиступенева «механіка».

Важливо відзначити, що на момент запуску оновленого Sandero в європейських салонах вищезазначений двигун продавався як з 6-ступеневою механічною коробкою передач, так й з автоматичною коробкою передач CVT.

Отже, що змусило Dacia внести цю важливу зміну в трансмісію, пов’язану з двигуном TCe 90? Необхідно врахувати кілька аспектів.

Заміна без наслідків

Dacia Sandero 2021року

Втрата «швидкості» в коробці передач не призведе до зміни цін «механічної» комплектації TCe 90 Sandero. Серед причин, наведених Dacia для зміни механічних коробок передач, називається виробничі проблеми із шестиступеневою механічною коробкою передач.

П’ятиступенева механічна коробка передач не є новинкою в асортименті Sandero. Базова комплектація вже використовує цю «коробку» (йдеться про 65-сильний двигун SCe).

З іншого боку, ця зміна також допомагає бренду відповідати вимогам вимог ЄС щодо викидів. Sandero TCe 90 із п’ятиступеневою механічною коробкою передач викидатиме CO2 в кількості 119 г/км (за WLTP). Тобто зниження на 1 г/км.

Не про Sandero Stepway

Dacia Sandero Stepway 2021 року

Проте, 6-ступенева механічна коробка передач повністю не зникає з лінійки, оскільки для Dacia Sandero Stepway вона все ще доступна.

Беручи до уваги велику популярність комплектації Stepway, Dacia зарезервувала всі наявні виробничі потужності, аби зберегти всі версії, які популярні в Європі.

Ця зміна вже діє для модельного 2022 року, і незабаром бренд зробить те ж саме з двопаливним двигуном ECO-G. Двигун, адаптований до LPG (скрапленого газу), на даний момент ще можна замовити з 6-ступеневою коробкою передач.

Цікаво, що нове покоління Sandero досі не представлено в Україні, але тим не менш продається в нашій країні лише з 5-ступеневою механічною коробкою передач.

До речі, нова генерація Dacia Sandero майже одразу отримала статус «найдешевшого автомобіля» та названа «Гарним придбанням» 2020 року.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Motor.es


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest