Гібриди та електрокари вперше обійшли дизелі за продажами в Європі

Автор: Роман Галімон | 31 Жов, 2020

Європейські цифри продажів вперше показали, що дизельні автомобілі поступились місцем всім електрифікованим машинам: плагін-гібридам, м’яким гібридам та електрокарам.

У вересні в Європі було зареєстровано 1,3 мільйона нових автомобілів, з них 327 800 електрифікованих, й лише 322 400 – дизельних. При цьому бензинові машини складали 47 відсотків ринку, хоча це менше, ніж 59 відсотків у вересні 2019 року.
Десять років тому половина всіх автомобілів, що продаються в Європі, були дизельними. Зараз ця частка ринку впала до 24,8 відсотка, що є наслідком «Дизельгейту». При цьому, національні уряди та законодавці також здійснили «нормативний» тиск на покупців та автовиробників, встановивши жорсткі норми викидів, що змушує продавати екологічніші машини.

Паралельно зі зникненням дизелів відбувалося зростання електричних та електрифікованих автомобілів. Дані Jato Dynamics показують, що електромобілі, плагін-гібриди та м’які гібриди складають приблизно 25,2% європейських продажів у вересні.

При цьому, серед всіх електрифікованих машин 53 відсотки складають гібридні та м’яко-гібридні автомобілі.
М’які гібриди дозволяють ефективно управляти автомобілем із двигуном внутрішнього згоряння та потужнішим стартером й акумулятором, який є частиною складної системи зупинки-запуску. Досконаліші м’які гібриди використовують 48-вольтові системи, що приносять більший приріст потужності.

Аналогічні цифри, шо говорить про тенденцію, зафіксовані й у Великій Британії, де у вересні кількість продажів електрифікованих машин склала 31,9%, проте повністю електричні складали лише 6,7% ринку.

Раніше стало відомо, що продажі гібридних Volvo зросли на 80%, а продажі електрокарів BMW здивували своїм ростом.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Auto Express

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest