Honda витратить 64 мільярди доларів на електрокари

Автор: Редакція | 12 Кві, 2022
Honda зупинка виробництво затримка деталей

Японська компанія Honda Motor Co Ltd планує витратити 64 мільярди доларів на дослідження та розробку нових технологій для електрифікації модельної лінійки.

Протягом наступного десятиліття Honda збирається випустити 30 нових моделей електромобілів, а метою 2030 року буде виробництво близько 2 мільйонів електрокарів на рік.

«Стосовно інвестицій у ресурси протягом наступних 10 років, ми збираємося інвестувати близько 8 трильйонів ієн у дослідження та розробки», – сказав виконавчий директор Honda Тосіхіро Мібе, маючи на увазі суму, еквівалентну 64 мільярдам доларів.

Honda заявила, що хоче створити спеціалізовану лінію з виробництва електромобілів у Північній Америці, де також буде закуповувати акумулятори Ultium у General Motors.

Японська компанія також розглядає можливість створення окремого спільного підприємства для виробництва акумуляторів, крім свого партнерства з GM.

Минулого тижня Honda заявила, що й GM розроблять серію дешевих електромобілів на основі нової спільної платформи, розширивши плани GM розпочати виробництво двох електричних позашляховиків для Honda, починаючи з 2024 року.

Поштовх до електромобілів спонукав її шукати партнерів, щоб оптимізувати витрати та поділитися технологіями.

«Це ставить їх у хорошу компанію з багатьма іншими виробниками, які зробили великі оголошення про батареї… зрештою, світ залишить позаду двигуни внутрішнього згоряння», – сказав Крістофер Ріхтер, аналітик CLSA.

Основна частина інвестицій у 8 трильйонів ієн призначена для електрифікації та програмних технологій. Це включає близько 43 мільярдів ієн на демонстраційну лінію для виробництва твердотільних батарей, яку планується запустити навесні 2024 року.

Гібриди залишаються

Виробництво спільних паливних елементів GM-Honda

Honda та інші японські автовиробники вже давно запевняють, що, навіть будучи електричними, вони не відмовляться від старих гібридних технологій.

Прихильники гібридів вказують на численні ринки, особливо в країнах, що розвиваються, де інфраструктура для підтримки акумуляторних електромобілів буде довго розвиватися.

«Це ще не кінець гібридів і заміна всіх гібридів електромобілями, – сказав Мібе під час презентації. – Ми будемо розвивати наші нинішні гібриди та використовувати їх як зброю у нашому бізнесі».

План Honda виробляти 2 мільйони електромобілів на рік відповідає очікуванням.

Це пояснюється тим, що Toyota Motor Corp вже планує продавати 3,5 мільйона таких автомобілів до 2030 року, а Nissan Motor Co (7201.T) має на меті, щоб половина своїх автомобілів була електричною до кінця десятиліття.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Reuters


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest