Hyundai анонсував безпілотний літаючий автомобіль до 2028 року

Автор: Редакція | 10 Лис, 2021
Hyundai S-A1

Hyundai планує перевозити пасажирів на літаючих транспортних засобах «вертипортах» з використанням програми, якою можна викликати звичайне таксі.

Незабаром Hyundai почне розвиток сектору передової повітряної мобільності (advanced air mobility – AAM) та збирається запустити електричний літаючий транспортний засіб у 2028 році. Потім компанія розширить сегмент протягом 2030-х років з метою створення нової служби поїздок на базі нової техніки.

Новий літак компанії матиме можливість вертикального зльоту та посадки (VTOL), як відомий Harrier Jump Jet. Але замість того, щоб спалювати гас (керосин), він буде рухатися за допомогою роторів, які живляться від електричних двигунів та акумуляторної батареї.
Hyundai також стверджує, що літак буде автономним і вміщуватиме до п’яти пасажирів. Однак автомобіль не зможе довезти своїх пасажирів особливо далеко, оскільки розроблений для «міських й прилеглих до міст маршрутів».

Ідея полягає в тому, що клієнти викликали новий транспортний засіб eVTOL за допомогою програми, сідали на борт одного з «вертипортів» Hyundai, подорожували містом до місця приземлення неподалік від місця призначення, а потім висаджувались й використовували електронний скутер, щоб дістатися до кінцевої точки призначення. Майбутнє бачення фірми детально показано у короткому відео.

Що відомо про розробку?

Hyundai S-A1

S-A1 — це невеликий багатороторний літак VTOL з електричним приводом, розроблений спеціально для міських поїздок. Стверджується, що він спроектований так, щоб максимально забезпечити комфорт пасажирів і зменшити рівень шуму. Таким чином, двигуни мають меншу вагу, Hyundai також планує зробити «вертипорт» із вуглецевого волокна.

Hyundai зазначає, що п’ятимісний S-A1 буде здатний рухатися зі швидкістю 290 км/год на максимальній висоті 600 м для поїздок на довжину до 96 км. Коли концепт був вперше представлений, у Hyundai заявили, що він не є повністю автономною, але компанія зазначила, що потреба в пілоті може зникнути в майбутньому.

Цікаво, що концепт S-A1 створений в партнерстві Hyundai та Uber. Згодом альянс сподівається розробити авіаційну мережу на основі цієї технології. Hyundai також підписала угоду з канадським консорціумом Advanced Air Mobility, щоб допомогти розробити частину політики для програми та розробити її концепцію.

Зовсім нещодавно компанія Hyundai реструктуризувала свій підрозділ, що займається розробкою електричних літаючих транспортних засобів, у власну компанію під новою назвою Supernal. Тож, схоже, компанія ставиться до цього серйозно.

До речі, рівно рік тому виробник представив концепт ходячого автомобіля, а на початку цього року представив крокуючий позашляховик Tiger X-1.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Auto Express

Галерея Hyundai S-A1:
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai
Фотограф: Hyundai

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest