Кермування без рук можуть дозволити в Британії з 2021 року

Автор: Роман Галімон | 24 Жов, 2020

Уряд Великої Британії запропонував закріпити на законодавчому рівні кермування без рук. Британія сподівається надати такий дозвіл у 2021 році.

Уряд країни проводить консультації щодо «легалізації» автоматизованої системи утримання смуги руху (ALKS) із мінімальним втручанням людини на швидкості до 70 миль/год (112 км/год) з весни 2021 року.
Все це відбувається на фоні того, що Велика Британія намагається позиціонувати себе на передовій автономних технологій автомобілів й стати «першою країною, яка отримає переваги, залучивши виробників до розробки та випробування нових технологій».

Водіям потенційно дозволять дивитися фільми на медійних системах автомобілів, коли автомобіль їхатиме автономно, але автомобілістам все одно слід бути готовими взяти кермування на себе, якщо система зіткнеться з проблемою, з якою не зможе впоратися.

Ці та інші обмеження призвели до того, що агентство Thatcham Research попередило про «серйозні проблеми з безпекою» в разі запровадження офіційного дозволу на безпілотні системи.
Відповідно до аналізу агентства система ALKS ще не набула необхідних для самостійності характеристик й має наступні проблеми:

  • не дозволяє змінювати смугу руху, щоб уникнути перешкоди – тобто машина або зупиняється в смузі руху, або водій повинен взяти кермо на себе.
  • ефективність розпізнавання дорожніх знаків (особливо в нічний час).
  • неможливість передбачити потенційні сценарії (наприклад пасажир вийшов на смугу руху з розбитого автомобіля).
  • середньостатистичному водію за певних обставин потрібно 10-15 секунд, щоб зрозуміти дорожню ситуацію, якщо він до цього не кермував авто. За цей час машина може проїхати майже 500 м.
Що пропонується?

Tesla Model S Performance
Інтер’єр Tesla Model S Performance

У серпні Департамент транспорту та Центр безпілотних транспортних засобів уряду Британії розпочали консультації щодо того, чи зможуть водії відводити руки від керма та відводити погляд від дороги, використовуючи автоматизовану систему утримання смуги руху (ALKS).

При цьому в ALKS працюють чотири системи:

  • Допомога утримання смуги руху, яка спрямовує автомобіль на свою смугу руху,
  • Адаптивний круїз-контроль, який слідкує за швидкістю руху автомобіля попереду,
  • Автоматичне екстрене гальмування, яке може зупинити автомобіль у разі виявлення перешкоди,
  • Розпізнавання дорожніх знаків, що дозволяє транспортному засобу зчитувати обмеження швидкості та інші знаки.
«Легалізація» ALKS має відбутися до нових правил Європейського економічного комітету ООН (ЄЕК ООН). Очікується, що ALKS буде сертифіковано до початку 2021 року, тобто системи будуть відповідати певним критеріям і можуть використовуватися в дорозі.

Й хоча правила поки дозволяють використовувати ALKS на швидкості до 60 км/год (37 миль/год), уряд Британії проводить консультації щодо підвищення швидкості до 112 км/год (70 миль/год).

До речі, на початку цього року у США вже випробували перші в світі безпілотні самокати, а Intel інвестував 900 мільйонів у проект безпілотних машин.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.

Джерело: Auto Express

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest