Kia Sportage, Hyundai Tucson, Toyota RAV4: Який кросовер обрати?

Автор: Редакція | 22 Гру, 2021
Kia Sportage, Hyundai Tucson, Toyota RAV4: Який кросовер обрати?

На українському ринку цього тижня з’явились комплектації Kia Sportage нового покоління. А отже прийшов час порівняти їх з Hyundai Tucson та Toyota RAV4. Який кросовер обрати?

Вчора для українського ринку оголосили ціни та комплектації Kia Sportage, після чого у багатьох прихильників корейської марки виникло відчуття, що тепер кросовер прагне позмагатись не лише із спорідненим Hyundai Tucson, але й з Toyota RAV4.

До речі, ще влітку Motorcar порівнював комплектації попереднього «Спортейджа» та «РАВ4», й тоді перевага була за корейським брендом.

Тепер, коли ціни на корейський кросовер (для Європи він збиратиметься у Словаччині) явно зросли, то дійсно можна зробити порівняння.

Базові комплектації

Kia Sportage Hyundai Tucson Toyota RAV4 (база)

Звісно, Kia Sportage та Hyundai Tucson у новому поколінні значно додали у ефектності зовнішнього вигляду, тим більше, що п’ята генерація Toyota RAV4 вже перебуває на ринку з 2018 року й трохи втратила ефект новизни.

Проте що дістається покупцям від зовнішнього вау-ефекту в базових комплектаціях? Виявляється, не так вже й багато.

«Спортейдж» у стандартній версії коштує найдешевше (643 511 грн або 20 900 євро) у цьому порівнянні, але й пропонує небагато.

Як відомо, Kia запропонувала для кросовера в Україні лише один 2-літровий бензиновий двигун, й в базовій комплектації він йде з 6-ступеневою механічною коробкою передач. Аналогічний агрегат пропонує й Hyundai для Tucson, але в базі така версія коштуватиме 704 800 грн (або 22 844 євро).
У «Тойоти» теж є схожа пропозиція з 2-літровим двигуном, переднім приводом й «механікою», але RAV4 видає майже на 20 к.с. більше, а розганяється на секунду швидше. На жаль, показників витрат пального для свого двигуна з «механікою» концерн Hyundai-Kia поки не надав.

А ось Toyota обіцяє для свого RAV4 витрати 6,8 л / 100 км, а коштуватиме комплектація Live навіть дешевше за відповідну від Hyundai.

Звісно, на колір й смак кожний обиратиме сам, проте за оснащенням салону зазначені комплектації майже не відрізняються. Хіба що Tucson має лише 5-дюймовий екран медійної системи, що менше 8-дюймового та 7-дюймового у «конкурентів».

Середні комплектації

Kia Sportage Hyundai Tucson Toyota RAV4 (середні)

Середніми ці комплектації можна назвати лише умовно, адже фактично вони є лише другими у відповідних лінійках.

Проте, вони були обрані з огляду на те, що в них присутній «автомат» (що важливо для багатьох), повний привід та з’явились деякі потрібні функції в салоні.

Знову ж таки Kia Sportage у комплектації Prestige має кращу цінову пропозицію (769 750 грн або 25 000 євро). Проте від попередньої ця версія відрізнятиметься тільки рейлингами на даху та іншими 17-дюймовими дисками. Всередині ж буде двозонний клімат-контроль та вставка під «алюміній» на центральній панелі. Приладова панель та «медійка» не змінились.
Hyundai Tucson у версії Express пропонує вже безключовий доступ та той же двозонний клімат-контроль. Виробник вже озвучує, що 2-літровий двигун на 6-ступеневому автоматі витрачатиме 8,6 л/ 100 км (аналогічно, мабуть буде у Kia Sportage), а коштуватиме таке комплектація 834 800 грн (або 27 057 євро).

Як не дивно, Toyota також має схожу комплектацію для RAV4 під назвою Active, яка з тим же 2-літровим двигуном, варіатором Multidrive S та повним приводом коштуватиме 910 931 грн (або 29 525 євро). До речі, можна обрати й лише передньопривідну версію, яка вартує 823 847 грн (26 700 євро).

В інтер’єрі ж у кросоверів буде майже ідентичне обладнання: двозонний клімат-контроль, 8-дюймовий екран «медійки» (у RAV4 – все ж 7 дюймів), хіба що у «Спортейджа» не буде безключового доступу. Але й на «Равчику» тепер будуть 17-дюймові легкославні диски.

Топові комплектації

Kia Sportage Hyundai Tucson Toyota RAV4 (топові)

«Топові комплектації» – теж умовна назва, адже у всіх кросоверів також є ще вищі версії. Проте, мабуть, тут йдеться про ті «фішки», якими виробники заманюють покупців та які можна побачити під час презентацій зазначених автомобілів.

Так, Kia Sportage у комплектації Luxury нарешті вже має 12,3 –дюймову «медійку», яка так ефектно виглядає на передній панелі, а водій дивитиметься на 12-дюймову приладову панель. Також кросовер отримає 18-дюймові диски, декоративні накладки на бампер, повний комплект LED-техніки. Коштуватиме все це 899 068 грн (або 29 200 євро). Хоча безключовий доступ тут все одно відсутній.

А ось Hyundai Tucson попри вищу ціну в комплектації Elegance (910 300 грн або 29 500 євро) пропонує той самий 8-дюмовий екран медійної системи, але вже 10,25-дюймовий щиток приладів. А ось отримати 10,25-дюймову «медійку» можна лише у найтоповішій версії Top Plus.
Звісно, Toyota RAV4 у версії Lounge (966 686 грн або 31 333 євро) суттєво у зазначених параметрах не зміниться й матиме туж 8-дюймову медійку, та ті ж 17-дюймові диски. Але до переваг цієї комплектації можна віднести електропривід дверей багажного відділення, обігрів всього лобового скла, адаптивний круїз-контроль та середні витрати пального 6,7 л/100 км.

А якщо доплати ще майже 10 000 грн, то можна отримати гібридну версію Toyota RAV4 з двигуном 2.5l Hybrid за ціною (976 775 грн або 31 659 євро) з витратами 4,7 л/100 км. Щоправда, з переднім приводом. Проте, на колір й смак товариш не всяк. Який же кросовер обрати?

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest