Крадіжки автомобільних каталізаторів зросли вшестеро у Британії

Автор: Редакція | 26 Сер, 2020

Минулого року було зафіксовано майже 13 000 крадіжок каталітичних нейтралізаторів (або просто каталізаторів), що вшестеро більше за попередній рік.

Видання Auto Express опублікувало данні BBC Radio 5 Live про те, що у 2019 році кількість крадіжок каталізаторів непомірно зросла, враховуючи лише 2 000 аналогічних випадків у 2018 році.

Найбільша кількість інцидентів зафіксована в Лондоні й найбільше від цього страждають машини Національної служби охорони здоров’я Британії, припарковані біля лікарень.
Викрадені каталізатори зазвичай перевозяться за кордон, де з них виплавляють дорогоцінні метали: паладій, родій та платина, які розміщені там для очищення вихлипних газів.

Проте найбільших збитків від цього зазнають жертви крадіжок, адже відповідно до законодавства їм потрібно відновити каталітичний нейтралізатор й витратити чималі гроші на заміну та усунення заподіяної шкоди автомобілю під час крадіжки – наприклад, з каталізатором часто відрізаються й електричні дроти.

Загалом, такий ремонт може коштувати від 2000 до 3000 фунтів.
Як уникнути крадіжок каталізатора?

Звісно, аби уникнути крадіжок каталітичного нейтралізатора, а це може статися за лічені хвилини, найкраще використовувати паркінг з охороною, або, за його відсутності, припаркувати автомобіль у добре освітлених, населених районах, в ідеалі тримаючи вихлип якомога ближче до стіни, огорожі або бордюру.

Також доцільно отримати серійний номер для каталізатора – таку послугу пропонують деякі дилери, і це стандартна практика для більшості нових автомобілів. Крім того, якщо навіть каталітичний нейтралізатор гарно прикручений, варто приварити болти, щоб ускладнити його виймання.
У Національній поліції Британії підтвердили, що пошук крадіїв здійснюється по всій країні й у проведенні операцій бере участь навіть розвідка.

Раніше на шести відсотках машин у Британії виявили «скручені» одометри, а до цього на ремонт доріг у Британії виділили 1,7 мільярд фунтів стерлінгів.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Facebook та Twitter.

Додати свій коментар


Pin It on Pinterest