КрАЗ отримав контракт із армією США

Автор: Редакція | 24 Тра, 2021
Броневик КрАЗ

Українське підприємство «АвтоКрАЗ» оголосило про підписання трирічного контракту із армією США.

Про трирічний контракт із Міністерством оборони США було повідомлено на офіційному сайті КрАЗ, хоча й до цього у пресі були припущення про його підписання.
У прес-релізі виробника також зазначено, що замовником виступила компанія US21 Inc (Ферфакс, штат Вірджинія, США), яка регулярно здійснює поставки для уряду, міністерства оборони та інших державних установ США.

Проте детальної специфікації контракту та його суми не зазначено, з огляду на військове призначення продукції.

«Автопарк складатиме техніка з колісною формулою 4х4, включаючи бортові та безбортові автомобілі, а також автоцистерни для транспортування води та палива», – сказано на сайті підприємства.

КрАЗ
КрАЗ на смузі перешкод. Фото: Олег Уруський

Проте, за припущеннями, постачання будуть здійснюватися не на пряму для армії США, а для її партнерів – наприклад, для миротворчих операцій ООН.

Частково це також розкрито в релізі, де підкреслюється внесок КрАЗу в міжнародну безпеку.

«Ми надзвичайно пишаємося тим, що нашою продукцією ми змогли зробити внесок у розвиток програми Армії США стосовно підтримки міжнародної безпеки», – зазначено в прес-релізі.
Чи зможе КрАЗ виконати контракт?

КрАЗ
КрАЗ на смузі перешкод. Фото: Олег Уруський

Проте на фоні цього контракту виникло чимало питань стосовно спроможності КрАЗа виконати цей контракт, адже ще з осені 2020 року точилися припущення про можливе банкрутство автовиробника.

Цікаво, що за день до оприлюднення контракту на кременчуцьке підприємство завітала українська урядова делегація, яка визначила основні проблеми в роботі КрАЗу.
Урядовці, зокрема міністр оборони Андрій Таран та віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, зазначали, що прагнуть знайти рішення стосовно оптимального рішення для роботи КрАЗу.

При цьому говорилось про бажання відновити Україною власне виробництво вантажівок, адже останнім часом в нашу країну збільшився імпорт закордонних аналогів.

Виробництво КрАЗ
Виробництво КрАЗ. Фото: Олег Уруський

Також зазначались й питання якості техніки, що випускається підприємством, й накопичені борги, які призвели до складної фінансової ситуації підприємства.

З огляду на те, що КрАЗ останнім часом не отримував державних замовлень, контракт із армією США може стати рятівним для виробника вантажівок й дозволить вийти з кризи.

До речі, раніше в Україні зібрали електричну вантажівку для Європи, а на ЗАЗ почали збирання двох моделей Kia.

Слідкуйте за останніми новинами на наших каналах у Telegram, Facebook, Twitter та Google News.


Додати свій коментар


Pin It on Pinterest